۰۲۶-۳۲۵۰۵۲۰۵ کرج / ۶۶۵۶۵۹۵۰-۰۲۱ تهران

۰۲۶-۳۲۵۰۵۲۰۵ کرج / ۰۲۱۶۶۵۶۵۹۵۰ تهران

کارشناسی طراحی لباس

کارشناسی طراحی لباس

در این مقاله می خواهیم درباره ی کارشناسی طراحی لباس (کارشناسی ارشد رشته طراحی لباس ) صحبت کنیم .یکی از دیداری­ ترین و در عین حال زنده­ ترین نمونه­ های حیات فرهنگی یک جامعه پوشاک و نوع لباس مردم آن جامعه است. تاریخ پوشاک ایران به دلیل گستردگی در طرح و نوع رنگ بسیار زیبا بوده و گویای هنر ایرانیان است.

برای آموزش خیاطی اینجا کلیک کنید

برای آموزش طراحی لباس اینجا کلیک کنید

شماره تلفن : ۶۶۵۶۵۹۴۰-۰۲۱

رشته طراحی لباس(آموزش هنر طراحی لباس ) یکی از رشته­ های کاربردی است و هدف آن تربیت افرادی است که با در نظر گرفتن نیازهای طراحی و بهره ­گیری از ماشین آلات موجود بتوانند نیازهای طراحی لباس، طراحی الگو، برش و دوخت را در تولید برطرف سازند.

این رشته دارای ۲ شاخه اصلی تک دوزی یا مزون و صنعت است. که شاخه تک دوزی به طراحی و دوخت لباس برای افراد مختلف می­ پردازد و شاخه صنعتی که کاربردی ­تر است به بخش­ های مختلفی تقسیم می­ شود که از آن جمله می­ توان به بخش­ های پارچه جین، پیراهن بچه، پیراهن زنانه و لباس مردانه و … اشاره کرد.

کارشناسی طراحی لباس

معرفی دروس کارشناسی طراحی لباس

کاربرد مواد در طراحی لباس و پارچه سازی، کاربرد چاپ در طراحی لباس، کارگاه الگوسازی و دوخت حجمی،آشنایی با طراحان مدو لباس، راه اندازی و سرپرستی کارگاه تولید و دوخت لباس،آشنایی با ماشین آلات و تجهیزات برش و دوخت ،شناخت و کاربرد رنگ در طراحی لباس ، شناخت وکاربرد پارچه در طراحی لباس، کاربرد نرم افزار طراحی لباس، کاربرد نرم افزار الگوسازی(آموزش نرم افزار جمینی ) و سیر تحول پوشاک از جمله دروسی هستند که دانشجویان طراحی لباس میگذرانند.

کارشناسی طراحی لباس

کارشناسی طراحی لباس

با توجه به اینکه تربیت طراح پوشاک (طراحی لباس سنتی ) برمبنای شناخت فرهنگ اسلامی – ایرانی به تقویت  فرهنگ عمومی و هویت ایرانی کمک  می نماید و از طرف دیگر چون تاکنون از تربیت نیرو در این زمینه غفلت شده است و باتوجه به مشکل اشتغال ،تربیت نیروی کارآفرین و مبتکر و خلاق و خود اشتغالی و تامین نیازهای داخلی و صدور لباس و کسب ارز، ضرورت ایجاد رشته را مطرح می سازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.
صفحه اصلی
دوره آموزش طراحی لباس