۰۲۶-۳۲۵۰۵۲۰۵ کرج / ۶۶۵۶۵۹۵۰-۰۲۱ تهران

۰۲۶-۳۲۵۰۵۲۰۵ کرج / ۰۲۱۶۶۵۶۵۹۵۰ تهران

اموزش دوخت مانتو پیله دار

اموزش دوخت مانتو پیله دار

در اموزش دوخت مانتو پیله دار به آموزش رسم الگوی این مانتوی دخترانه می پردازیم . برای این مدل ابتدا قد الگو را به اندازه ی دلخواه بلند کنید (مانتو پیله دار بلند) .پهلوی پایین دامن الگوی جلو و پشت را به اندازه ی ۲٫۵ الی ۳ سانتی متر فون کنید ( خط قرمز ).

اموزش دوخت مانتو پیله دار

برای آموزش خیاطی اینجا کلیک کنید

برای آموزش طراحی لباس اینجا کلیک کنید

شماره تلفن : ۶۶۵۶۵۹۴۰-۰۲۱

   از خط وسط جلو به اندازه ی ۴ سانتی متر داخل شده و خطی موازی با خط وسط جلو روی الگو رسم کنید ( خط سبز ) .از خط کمر به اندازه ی ۲ الی ۲٫۵ سانتی متر بالا بروید و خطی موازی با خط کمر رسم کنید ( خط سبز ) .از روی خطوط سبز و خط سرشانه و حلقه آستینِ الگوی جلو یک کپی تهیه کنید .

اموزش دوخت مانتو پیله دار

اموزش دوخت مانتو پیله دار

   این الگو میشود الگوی کتِ روی قسمت جلوی مانتو .محل قرار گرفتنِ جیب را روی این الگو مشخص کنید ( خطوط قرمز ) . دقت کنید که بعد از برشِ پارچه حتما باید خطوط قرمز را پشتِ این تکه از مانتو با کاربن و رولت بکشید و روی این خطوط را کوک بزنید تا موقع دوخت بدانید جیب را روی کدام قسمت باید نصب کنید .پنس سرشانه ی الگوی کت را تبدیل به برش عمودی یا عصایی کنید.(ساسون پشت لباس)

اموزش دوخت مانتو پیله دار

آموزش دوخت

 در الگوی اصلیِ مانتو از خط وسط جلو به اندازه ی ۱٫۵ سانتی متر داخل شده و خطی موازی با خط وسط جلو رسم کنید ( خط سبز ) .به اندازه ی ۱٫۵ سانت از خط وسط جلو خارج شده و خط سبز دوم را بکشید  .بعد اندازه ی حلقه ی یقه ی الگوی جلو و پشت را با احتساب اون ۱٫۵ سانتی که به خط وسط جلو اضافه شده با متر بدست بیارید ( خط بنفش ) و الگوی یقه شومیز را با این اندازه بکشید  .

اموزش دوخت مانتو پیله دار

   الگو را از خط سبزِ داخلی قیچی کنید .از خط کمر به اندازه ی ۲ الی ۲٫۵ سانت بالا و پایین رفته و خطوطی موازی با خط کمر روی الگو رسم کنید ( خطوط آبی ) .دقت کنید که فاصله ی خط آبیِ بالا تا خط کمر در الگوی مانتو باید با فاصله ی خط سبز تا خط کمر در الگوی کتِ روی مانتو برابر باشد .الگو را از خطوط آبی قیچی کنید .به این ترتیب الگوی شما به سه قسمتِ بالاتنه . کمربند و دامن تقسیم میشود .

اموزش دوخت مانتو پیله داراموزش دوخت مانتو پیله دار

دوخت مانتو پیله دار

   پنس سرشانه ی الگوی بالاتنه را تبدیل به برش عمودی یا عصایی کنید یا به صورت پنس فرانسوی بدوزید چون این قسمت میافتد زیرِ کت و زیاد مشخص نیست  .(انتقال پنس سرشانه) بهتر است که برش بالاتنه ی مانتو و کتِ روی مانتو با هم فرق داشته باشند چون اگر برش هر دوی این لایه ها یکی باشند این برشها روی هم قرار می گیرند و ایجاد برجستگی میکنند .در الگوی کمربند ابتدا و انتهای خطوط ساسونها را به هم وصل کنید ( خطوط زرد ) .الگو را از خطوط زرد قیچی کنید و این خطوط را به هم بچسبانید . به این ترتیب ساسون در الگوی کمربند بسته میشود .

اموزش دوخت مانتو پیله داراموزش دوخت مانتو پیله دار

مانتو پیلی

کمربندِ مانتو باید به صورت دولا دوخته شود و حتما باید به پشتِ لایه ی زیری لایی حریر چسبانده شود .در الگوی دامنِ مانتو ساسونِ جلو را پاک کنید چون این ساسون دوخته نمیشود و مقدارِ این ساسون در مرحله ی دوخت تبدیل به پیلی های ریز در خط کمرِ دامن میشود .در مرحله ی دوخت ابتدا جیب و سجافِ کت را بدوزید .بالاتنه و کمربند و دامنِ مانتو را به هم بدوزید .کت را از خط پهلو و خط سرشانه و حلقه آستین و هلال یقه به مانتو وصل کنید .اموزش دوخت مانتو پیله دار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.
صفحه اصلی
دوره آموزش طراحی لباس