۰۲۶-۳۲۵۰۵۲۰۵ کرج / ۶۶۵۶۵۹۵۰-۰۲۱ تهران

۰۲۶-۳۲۵۰۵۲۰۵ کرج / ۰۲۱۶۶۵۶۵۹۵۰ تهران

آموزش دوخت جیب مانتو

آموزش دوخت جیب مانتو

  آموزش دوخت جیب مانتو را در این مقاله شرح می دهیم.جیب هایی که روی لباس از رو دیده می شوند، معمولا از خود پارچه ی لباس درست می شوند و می توانند با آستر یا بدون آستر باشند.شکل جیب ها متفاوت است ؛جیب ها معمولا مربع ، مستطیل ، نوک تیز یا گرد هستند. و با نوار و یراق تزیین می شوند و یا این که لبه ی برگردان یا پاکتی داشته باشند.جیب داخل لباس معمولا از پارچه ی آستری (آموزش دوخت پالتو) تهیه می شود. جیب ها از داخل به لباس وصل است.

برای آموزش خیاطی اینجا کلیک کنید

برای آموزش طراحی لباس اینجا کلیک کنید

شماره تلفن : ۶۶۵۶۵۹۴۰-۰۲۱

 

جیب های داخل لباس سه نوع هستند:

آموزش دوخت جیب مانتو

آموزش دوخت جیب مانتو

   جیب هایی که در داخل درز لباس با یک چاک در درز دوخته می شوند.جیب های جلوی لباس تا روی باسن کوچک ، که از کمر به طرف درز لباس(آموزش هنر طراحی لباس) وصل است .

آموزش دوخت جیب مانتو

    جیب های برگردان که از رو با یک چاک در روی لباس تشخیص داده می شود و ممکن است ترکیبی از برگردان و جیب باشد.

جیب خارجی لباس بدون آستری

آموزش دوخت جیب مانتو

   الگوی جیب را آماده کرده و روی لباس پهن کنید. جیب را برش بزنید و دور تا دور آن را پاکدوزی نمایید. لبه ی جیب را به طرف پشت پارچه برگردانید و شلال بزنید.

جیب با گوشه های گرد

آموزش دوخت جیب مانتو

آموزش دوخت انواع جیب مانتو

   جیب را برش بزنید و پاکدوزی کنید .لبه ی سجاف بالا را به طرف پشت جیب برگردانید و چرخ کنید .سپس یک الگوی مقوایی از جیب ببرید و در پشت جیب قرار دهید.گوشه های جیب را با کوک شلال ریز بزنید و نخ آن را بکشید تا کمی جمع شود و کاملا به فرم الگو در آید.

جیب با سجاف پهن تر

آموزش دوخت جیب مانتو

جیب را برش بزنید و پاکدوزی کنید. لبه ی سجاف را تا کرده و چرخ کنید. گوشه های درز را به طرف اریب بچینید.

آموزش دوخت جیب مانتو

   سجاف جیب را به طرف پشت برگردانید(چیدن اریب گوشه ها باعث می گردد تا گوشه های جیب زاویه دار نشود )لبه ی درز را به طرف پشت پارچه برگردانید و کوک شل بزنید.

آموزش تصویری دوخت جیب مانتو

جیب خارجی لباس با آستری

   آستر باید همرنگ و متناسب با پارچه باشد .در صورتی که می خواهید آستر(آموزش آسترکشی دامن ) از خود پارچه باشد جیب و آستر را به یک اندازه ببرید.و اگرپارچه ی دیگری برای استری در نظر دارید، باید طوری از آن استفاده کنید که لبه ی آستری از لبه ی جیب بیرون نزند و دیده نشود.

جیب با آستر جداگانه

آموزش دوخت جیب مانتو

الگوی جیب را آماده کنید و سجاف را به طرف پایین و در امتداد تا خوردگی علامت بگزارید(بلندی سجاف ۲-۳ سانتیمتر ) تکه ی پایین لبهی سجاف الگو آستری است .

آموزش دوخت جیب مانتو

سنجاق کردن الگوی جیب

   الگوی آستری را آماده کنید و از بالای سجاف جیب به یکدیگر سنجاق کنید و از راست و چپ با درز (نیم سانتیمتر) بدوزید. قسمت وسط را چند سانتیمتر باز بگذارید.

آموزش دوخت جیب مانتو

   سجاف و آستر را به هم متصل شده است روی خط لبه ی جیب تا کنید . سپس دور تا دور جیب را بدوزید.اگر گوشه های جیب گرد هستند، ابتدا اضافی درزها را چیده سپس مثلث های کوچکی از گوشه های آن بچینید تا جادرز جیب بخوبی برگردد و زاویه دار نشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.
صفحه اصلی
دوره آموزش طراحی لباس