۰۲۶-۳۲۵۰۵۲۰۵ کرج / ۶۶۵۶۵۹۵۰-۰۲۱ تهران

۰۲۶-۳۲۵۰۵۲۰۵ کرج / ۰۲۱۶۶۵۶۵۹۵۰ تهران

اموزش دوخت مانتو ساده با الگو

اموزش دوخت مانتو ساده با الگو

با اموزش دوخت مانتو ساده با الگو همراه ما باشید . برای الگوسازیِ این مدل مانتو ابتدا قد الگو را به اندازه ی دلخواه بلند کنید .سپس خط پهلو را کاملا صاف کنید ( خط آبی ) .(اموزش دوخت مانتو با الگو)از خط وسط جلو به اندازه ی پهنای نوارِ جلوی مانتو ( حدود ۵ الی ۶ سانتی متر ) داخل شده و خطی موازی با خط وسط جلو رسم کنید ( خط قرمز ) .

اموزش دوخت مانتو ساده با الگو

برای آموزش خیاطی اینجا کلیک کنید

برای آموزش طراحی لباس اینجا کلیک کنید

شماره تلفن : ۶۶۵۶۵۹۴۰-۰۲۱

   از گوشه ی گردن به اندازه ی خط سرشانه بعلاوه ی ۱ الی ۲ سانتی متر خارج شده و علامت بزنید ( خط صورتی ) .انتهای خط صورتی را به شکل هلال به هلالِ زیر بغل وصل کنید ( خط بنفش )

اموزش دوخت مانتو ساده با الگو

اموزش دوخت مانتو ساده با الگو

   این مدل چون جلو باز است نیازی به فون کردن ندارد اما اگر شما میخواهید جلوی مانتو را توسط قزن ببندید حتما باید پایین دامن مانتو را به اندازه ی ۲٫۵ الی ۳ سانتی متر فون کنید .الگو را از خطوط قرمز و بنفش قیچی کنید .(اموزش رسم الگوی مانتو)الگوی نوارِ جلوی مانتو را دو بار روی دولای پارچه برش بزنید و به پشتِ یک لای آن را لایی حریر بچسبانید .از روی خطوط زرد در الگوی بالاتنه یک کپی تهیه کنید . این الگوی کپی شده در واقع الگوی نیم تنه ی زیریِ مانتو  است که روی پارچه ی ساده برش میخورد.

اموزش دوخت مانتو ساده با الگو اموزش دوخت مانتو ساده با الگو

آموزش دوخت مانتو ساده با الگو

    در الگوی آستین ابتدا از خط زیر بغل خطی کاملا عمود بر خط وسط آستین رسم کنید ( خط صورتی ) .دقت کنید که زاویه هایی که با خطوط زرد مشخص شده است حتما باید ۹۰ درجه باشند .الگوی آستینِ جلو و پشت را از خطوط زرد به هم بچسبانید .الگوی آستین شما یک تکه میشود.

اموزش دوخت مانتو ساده با الگو اموزش دوخت مانتو ساده با الگو اموزش دوخت مانتو ساده با الگو

   الگوی آستین را از خط صورتی قیچی کنید . قسمت بالای خط صورتی روی پارچه ی ساده برش میخورد.در الگوی قسمت پایینِ آستین ابتدا به کناره های مچِ آستین به اندازه ی ۵ سانتی متر اضافه کنید و به گوشه های خط صورتی به صفر برسونید ( خطوط سبز ) .(اموزش دوخت مانتو عبایی)

اموزش دوخت مانتوی ساده با الگو

   خطوط آبی را با فاصله های یکسان از همدیگه روی الگوی آستین بکشید .خطوط آبی را از پایین تا نقاط زرد قیچی کنید دقت کنید که در این مرحله الگو در نقاط زرد نباید قیچی شود و دقیقا به اندازه ی یک نقطه باید وصل بماند.

اموزش دوخت مانتو ساده با الگو اموزش دوخت مانتو ساده با الگو

بین خطوط آبی در خط مچ را به اندازه ی ۵ سانتی متر اوزمان بدهید تا کلوشیِ پایین آستین از تمام قسمتهای مچ روی الگو اعمال شود .بعد ازاوزمان دادنِ آستین خطوط بالا و پایینِ آستین را کمی اصلاح کنید یعنی زاویه های ایجاد شده در این خطوط را از بین ببرید و هلال کنید .این الگو و الگوی کاملِ بالاتنه ی جلو و پشت روی پارچه ی توری برش میخورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.
صفحه اصلی
دوره آموزش طراحی لباس