۰۲۶-۳۲۵۰۵۲۰۵ کرج / ۶۶۵۶۵۹۵۰-۰۲۱ تهران

۰۲۶-۳۲۵۰۵۲۰۵ کرج / ۰۲۱۶۶۵۶۵۹۵۰ تهران

آموزش-دوخت-پنس

آموزش-دوخت-پنس

   ساسون ها در لباس نقش بسزایی دارند در این مقاله آموزش دوخت پنس را شرح می دهیم. اهمیت آن ها به این علت است که به وجود آورنده حجم، برش ها و خطوط روی لباس هستند.

برای آموزش خیاطی اینجا کلیک کنید

برای آموزش طراحی لباس اینجا کلیک کنید

شماره تلفن : ۶۶۵۶۵۹۴۰-۰۲۱

   هنگام دوخت ساسون از قسمت پهن تر شروع کنید و کم کم ساسون را باریک تر نمایید تا به نوک آن برسد. ابتدای آن را دو بار چرخ کنید تا دوخت محکم شود و در انتها ، «۱۰ سانتی متر»از نخ قرقره را باقی بگذارید. انتهای شلال چرخ را چند بار گره بزنید.(اموزش انتقال پنس)

آموزش-دوخت-پنس

پس از نمام شدن دوخت، نخ اضافی را بچینید. در صورتی که ساسون پهن و یا پارچه ضخیم باشد ( پهنای پنس ضخامت ایجاد می کند ) ، باید حدود «۲ سانتی متر» از پایین ساسون را رها کنید و بقیه را به صورت مساوی و موازی با دوخت ساسون ، با فاصله ، بچینید.

آموزش-دوخت-پنس

آموزش دوخت پنس

   پس از اتمام دوخت و چیدن اضافه ساسون، آن را از وسط باز کنید و اتو بزنید. اگر به راحتی باز نشد و نوک  آن پف کرد، به آن  خاطر است که  در دوخت نوک ساسون دقت کافی به عمل نیامده است.

آموزش-دوخت-پنس

برای دوختن پارچه های کشی یا تریکو ، یک نوار راسته «۲ سانتی متری» با طولی بلندتر از ساسون آماده کنید و آن را وسط ساسون قرار دهید و چرخ نمایید.

آموزش-دوخت-پنس

پس از چرخ کردن، ساسون را اتو کنید.

آموزش-دوخت-پنس

آموزش دوختن ساسون در پیراهن

   این نوع ساسون یک نوک در بالا تنه و یک نوک در دامن دارد و قسمت پهن ساسون معمولاً در کمر قرار می گیرد. یکبار در قسمت پهن در کمر شروع به دوخت کنید تا به نوک باریک ختم شود و یک بار دیگر برعکس به سمت بالاتنه دوخت شود.(آموزش پنس کنفورماسیون)

آموزش-دوخت-پنس

در نوک ساسون ها اضافه نخ را چند بار گره زده و اضافه آن چیده شود. ناحیه پهن ساسون را که نزدیک کمر است ، چرت بزنید تا بتوانید وسط ساسون را باز کنید. این عمل برای قرار گرفتن ساسون است.(انتقال پنس سرشانه)
آموزش-دوخت-پنس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.
صفحه اصلی
دوره آموزش طراحی لباس