امور مالی
آموزش آستین پفی

آموزش آستین پفی

امروز می خواهیم انواع آستین پفی را با هم بشناسیم و آموزش دوخت آن را یاد بگیریم، آستین پفی از ترندهای محبوب سال های اخیر می باشد، از آستین پفی در لباس های مختلف می توان استفاده کرد مثل شومیز، مانتو، بلوز، پیراهن برای مهمانی های دورهمی و جشن ها و...

 

برای آموزش خیاطی کلیک کنید

برای آموزش طراحی لباس کلیک کنید

شماره تلفن : ۶۶۵۶۵۹۴۰-۰۲۱


می خواهیم کمی در مورد استایل و نحوه ست کردن آستین پفی با هم صحبت کنیم، قطعا با پوشیدن یکی از انواع آستین پفی شما در معرض توجه قرار می گیرید اما باید بدانیم را هر کسی با هر اندام و هر سن و سالی مناسب نیست! آستین های پفی برای افرادی مناسب است که شانه های رو به ظریف داشته باشند و برای خردسالان تا 30 سال بهتر می باشد، کمی فرد را بازیگوش و کودک نشان می دهد و جذابیت را زیاد می کند.

 

 

در وهله اول باید بدانید که هر کدام از انواع آستین پفی که انتخاب می کنید شکل اندام ما را تغییر میدهد پس در انتخاب نوع آستین پفی باید محتاطانه رفتار کرد و باید ایرادات اندامی را بشناسیم چون با انتخاب صحیح می توانید ایراد اندامی را پنهان کنید، پس میتوانید با آیتم های ترندی هر فصل برای خودتان ظاهری بی نقص به وجود بیاورید و نکته قابل توجه در مورد آستین های پفی این است که آستین های پفی افراد را چاق تر نشان میدهد و به دلیل حجمی که دارند باعث خطای دید می شوند. در مد و لباس مبحثی داریم با عنوان تاثیر خطوطی بصری در اندام که با انتخاب صحیح یا غلط خطوط و رنگ ها و حجم ها باعث می شود ایرادات اندامی خودتان را پنهان یا تشدید کنید.

آستین های پف دار

حجم آستین های پفی باعث می شود اندام ناخودآگاه چاق تر و عریض تر به نظر بیاید، آستین های پف دار در سرشانه یا تاج آستین مناسب افرادی هستند که شانه افتاده دارند و از اپل خوششان نمی آید و شانه های فرد را پهن تر نشان میدهد و اگر چین و پف در مچ آستین باشد این افتادگی شانه هاست که تشدید می شود و شانه های فرد از آنچه که هست افتاده تر و پایین تر نشان می دهد، باید دقت کنیم که آستین پفی ها روی قد دست و گردن تاثیر می گذارند و هر حجمی از چین و پف در سرشانه روی قد گردن تاثیر می گذارد و گردن را کوتاه تر نشان میدهد. اگر گردن بلندی دارید اگر از پوشیدن آستین های پفی لذت ببرید و اگر گردن متوسطی دارید از آستین های پفی استفاده کنید که در قسمت سرشانه پفی نداشته باشد و اگر گردن کوتاهی دارید آستین پفی هایی را انتخاب کنید که چین بسیار کمی داشته و هیچ پفی در حلقه آستین نداشته باشد.

 

الگوی آستین پفی

همچنین افرادی که اندام سیب شکل دارند نباید آستین هایی که چین و پف در قسمت آرنج شروع می شوند و در مچ دست به پایان می رسد را انتخاب کنند زیرا حجمی که در وسط بدن به وجود می آید باعث عریض تر نشان دادن فرد می شود و فرد را گردتر نشان می دهد، انتخاب صحیح و مناسب برای افراد اندام سیبی شکل آستین های پفی چین دار ساده ای که حالت صاف ریزش داری دارند. برای اندام افراد گلابی شکل بهتر است که چین و پف آستین در سرشانه باشد چون با انتخاب پف در سرشانهاندام توازن پیدا می کند، انتخاب یکی از انواع آستین پفی، ست کردن اکسسوری و مدل مو با آن نیز از موارد مهم و تاثیرگذار در لباس پوشیدن به حساب می آید، آستین پفی به دلیل فرم و حجمی که در لباس ایجاد می کند یک تکه قابل توجه در لباس به حساب می آید.
آستین پفی ها از قدیم با ما همراه بوده اند و استفاده از انواع آستین پفی آن چنان هم برایمان غریب و دور از ذهن نیست و با رعایت نکات کوچک می توانید از آستین های پفی به راحتی استفاده کنید، آستین پفی در مقایسه با دیگر آستین ها دارای سرشانه یا مچ پهن تری می باشد، طراحی آستین پفی ها به گونه ای است که در بازوی شخص یا سرشانه شخص یا مچ شخص جمع می شود و شکل پف کرده ای به خود می گیرد، آستین های پف کرده فوق العاده زیبا هستند.

دوخت آستین های پفی

 برای دوخت آستین های پفی می توانید از انواع پارچه ها مثل پارچه های ارگانزا، شیفون، حریر شیشه ای، تور، وال، پوپلین و... استفاده کنید، آستین پفی ممکن است کوتاه، بلند، کوتاه و یا سه ربع انتخاب شود که در قسمت لبه ها یا بالا جمع می شوند، ظاهر پفی در نتیجه این جمع شدن ایجاد می شود، انواع آستین پفی وجود دارد که در قسمت سرشانه، قسمت بازو یا در قسمت آرنج یا در قسمت ساعد دست یا هم در قسمت مچ آستین دارای چین و پف است که در اینجا با هم مدلسازی و الگوسازی چند نوع آستین پفی را یاد می گیرید.

 

 

آستین پفی در قسمت سرشانه (تاج آستین)

الگوی اساس آستین را آماده کنید، کف حلقه آستین را تقسیم بندی نموده، سپس خطوط تقسیم بندی شده را برش بزنید و به اندازه 3 الی 5 سانتیمتر و یا اندازه دلخواه خودتان به قسمت تاج آستین اوزمان دهید و به قسمت لبه ی پایین آستین صفر کنید یعنی در قسمت لبه ی پایین آستین هیچ مقداری اضافه نمی شود، وقتی اوزمان های مورد نظر را در تاج آستین اضافه کردید تاج آستین را اصلاح کنید.

 

 

 

 

آستین پفی در قسمت بازو:

قد آستین را می توانید تا بازو در نظر بگیرید و خط لبه ی آستین را به تعداد دلخواه تقسیم بندی کنید، در اینجا خط لبه ی پایین آستین را تقسیم بر 6 کرده و آن را به اندازه دلخواه اوزمان می دهید، که در اینجا به اندازه 3 الی 5 سانتیمتر اوزمان داده اید و بعد خط لبه ی پایین الگو را اصلاح کنید.آستین پفی در قسمت مچ آستین

برای پف در قسمت مچ آستین، ابتدا پهنای مچ از قد آستین کم می شود، سپس خط لبه ی آستین را به تعداد دلخواه تقسیم بندی کرده و اوزمان مورد نظر را می دهیم ، هر چقدر تعداد تقسیم بندی ها و پهنای اوزمان زیاد باشد روی گشادی و پفدار نشان دادن بیشتر آستین تاثیر می گذارد.

 

دوخت آستین پفی

روی الگوی آماده شده آستین، خطی راستای وسط آستین بکشید، جهت راستاگیری الگوی آستین روی پارچه بدین صورت عمل کنید: الگوی آستین را که روی پارچه می گذارید خط راستایی را که روی الگوی آستین کشیده اید، فاصله اش با راستای پارچه با متر اندازه بزنید، این فاصله از تاج آستین تا لبه ی پایین الگوی آستین باید به یک اندازه باشد، اضافه دوخت درزها را در قسمت تاج آستین از حلقه آستین را 1 سانتیمتر و در درز پهلو 2 سانتیمتر و در لبه پایین آستین 1 سانتیمتر در نظر بگیرید و در نهایت آستین را برش بزنید، برای ایجاد پف در آستین می توانید درجه طول دوخت چرخ خود را روی 5-4 بگذارید و دوبار کنار هم با فاصله یک پایه ای بدون عقب گرد دوخت بزنید و دو نخ زیر را بکشید تا قسمت اوزمان داده شده جمع شود که قسمت جمع شده در آستین حالت پفی به خود می گیرد، بعد چین ها را مرتب کرده و یکسان اندازه دور حلقه آستین پخش کرده و به حلقه لباس بدوزید. 

 

 

 

آموزش دوخت آستین پفی در تاج

نظر کاربران


نرگس

6 ماه پیش

سلام ممنون توضیح لطفا میشه بدون الگو روی پارچه توضیح و برش بدی


پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.