۰۲۶-۳۲۵۰۵۲۰۵ کرج / ۶۶۵۶۵۹۵۰-۰۲۱ تهران

۰۲۶-۳۲۵۰۵۲۰۵ کرج / ۰۲۱۶۶۵۶۵۹۵۰ تهران

الگوی بدون پنس

آموزش الگوی بدون پنس

امروز قصد داریم در سری آموزش رایگان الگوسازی و خیاطی، آموزش الگوی بدون پنس رو باهاتون به اشتراک بگذاریم. در ادامه همراه ما باشید.

برای الگوی بدون پنس از سمت راست کاغذم شروع میکنم از بالای کاغذ یه فاصله 5 تا 7 سانتی میدم یا خط میکشم که میشه خط شماره  1 مون . از شماره 1 مون تا شماره 2 میشه  بلندی خط  حلقه  به اضافه ازادی باز. علامت میزنم خطشم میکشم میشه خطشماره 2 . از شماره 1 به اندازه قد بالاتنه پشتم میام پایین که میشه خط شماره 3 . از شماره 3 تا شماره 4 میشه بلندی خط حلقه تون اینبار بدون ازادی که میشه شماره 4 . از شماره 1 هم قد شومیزتون را علامت میزنید . اینجا شماره 5  تون هست از خط شماره 2 به اندازه کارور پشت تون به اضافه ازادی به سمت چپ تون میرید علامت میزنید میشه شماره 6 تون . به همون میزان از شماره 5 هم میاید و یه خط میکشید از شماره 6 به اندازه دو سوم گشادی کف حلقه به سمت چپ مون میریم . ازشماره 7 یه فاصله بین الگو  میدیم 8 تا 10 سانت باشه اندازه هاتون باز یه خط میکشم شماره 8 و از شماره 8 به میزان یک سوم گشادی کف حلقه به سمت چپممیرم میشه شماره 9 از شماره 9 به اندازه کارورجلو به اضافه ازادی به سمت چپ مون میریم میشه شماره 10.

الگو بدون پنس چطور رسم می شود؟

ازشماره 1 به میزان گشادی یقه پشت مون به سمت چپ مون میایم به اندازه 2 سانت ثابتم میریم بالا میشه شماره 12 . از شماره 13 به اندازه 1 سانت میام پایین 1 سانتم میرم به سمت چپم .  بعد شماره 12 را به شماره 15 وصل میکنم بعد میام فاصله 14 تا 6 را اندازه میگیرم و بعد تقسیم بر 2 میکنم و علامت میزنم دوباره فاصله 16 تا 6 اندازه میگیرم تقسیم بر 2 میکنم از شماره 16 یک سانت به سمت چپ میام از شماره 17 یک ونیم سانت به سمت چپ میام این نقاط به هم وصل میکنم این میشه حلقه پشت . حالا برای قسمت جلو هرچقدر که میزان 17 تا 6 بود از 9 همان اندازه میرم بالا میشه 18 . این تقاطع را 19 بهش میگیم ازش 2 سانت میایم پایین یه خط میکشم و میشه شماره 20 . از تقاطع خط کمرم و خط وسط جلوم که 21 بوده به اندازه قد بالاتنه جلوم میرم بالا یه خط میکشم میشه شماره 22 . از شماره 22 به اندازه هلال یقه پشتم یا گشادی یقه پشتم به اضافه نیم سانت به سمت راستم میام و گشادی یقه پشت به اضافه یک تا یک و نیم سانت از 22 میام پایین این دو تارو بهم وصل میکنم . حالا از 24 به اندازه سرشونه پشتم سرشونه پشتم درومده 13 سانت هر چقدر که بود از 24 روی این خطی که کشیدم به عنوان خط 20 علات میزنیم حالا من 13ام اینجا افتاد یه خط میکشم به سرشونه وصل میکنم میشه 25 . میام فاصله 10 تا 23 اندازه میگیرم  وسطشو پیدا میکنم وسطش خط افقی که وصل کنید میشه به عنوان کارورتون  یه علامت من میزنم از 25 میام به این خط کارورم وصل میکنم و اینم هلال میکنم به عنوان حلقه این از قسمت پشت و اینم قسمت جلو.  حالا این الگوی شما باید یه فضای دکمه خور داشته باشه به اندازه دو و نیم سات براش فضای دکمه خور قرار میدیم . درانتها برای قسمت های سرشونه از قسمت سرشونه جلو همیشه یک سانت میایم پایین که میشه سرشونه نهاییمون برای قسمت سرشونه پشت همیشه یک سانت میریم بالا که میشه سرشونه نهایی قسمت پشت .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.
صفحه اصلی
دوره آموزش طراحی لباس