امور مالی
مانتو فون دار

مانتو فون دار

مانتو فون دار

    با یک سری تغییرات اندک در الگو ی هر متدی(آموزش خیاطی به روش مولر ) می توانید مدل ساده مانتو را به مانتو فون دار(دانلود رایگان کتاب آموزش دوخت مانتو ) تبدیل کنید.برای این کار دو روش داریم.

برای آموزش خیاطی اینجا کلیک کنید

برای آموزش طراحی لباس اینجا کلیک کنید

شماره تلفن : ۶۶۵۶۵۹۴۰-۰۲۱

بنر موشن آموزش خیاطی

روش اول

   وقتی می خواهید فون کمی به پایین دامن مانتو(آموزش ابتدایی دوخت مانتو ) بدهید.اول: وقتی فقط میخوایم به مقدار کمی پایین دامن مانتو رو فون کنیم. مقدار اوزمان مورد نظر را در حدود ۲تا ۳ سانت و یا کمتر به پهلو ها اضافه می کنیم.

مانتو فون دار

روش دوم

   در این روش مقدار اوزمان در پایین مانتو بیشتر است . هم به پهلو ها و هم بین برش ها اوازمان می دهیم اما وسط ،جلو و وسط پشت را تغییر نمی دهیم. می توانیداوازمان ها را دو نقطه ختم کنید.

۱-    خط باسن

۲-    خط کمر

   وقتی اوزمان را به خط کمر ختم می کنیم ، دامن بیشتر حالت کلوش به خودش می گیرد و مانتو از کمر به پایین گشاد می شود.برای این حالت ۲ تا ۳ سانت اوزمان  می دهیم.اما وقتی به خط باسن ختم می کنیم بیشتر شبیه فون می شود و روی کمر و باسن اندامی می شود.برای این نوع بهتر است از مقدار ۲-۳سانت تجاوز نکنید به خصوص اگه مانتو کوتاه است .اما این مقدار را می توانید بنا به سلیقه خود تغییر دهید.

مانتو فون دار بلند

    پای دامن الگوی پشت و جلو را قبل از اوازمان دادن محاسبه کنید و دو برابر کنید که این کل پای دامن کامل است . سپس حساب کنید اگر بین برش ها و پهلو ها مثلا ۳سانت اضافه کنید مجموع چقدر می شود و این مقدار را به اندازه ی قبلی اضافه کنید و با متر این مقدار را اندازه بگیرید.   قسمت آبی رنگ ، دامن مانتو است که به الگوی بالاتنه اضافه شده است.خط سبز اوازمانِ ختم شده به خط باسن است و خط قرمز رنگ هم به خط کمر ختم می شود. در اینجا اوازمان ها فقط به پهلو اضافه می شود.

   خط مشکی، خط کمر را نشون می دهد.قسمت نارنجی بخش اضافه شده به قد بالاتنه است.خطوط قرمز رنگ به خط کمر ختم شدند؛ اوازمان ها هستند.

 آموزش الگو

نظر کاربران


نظری ثبت نشده است، شما اولین نفری باشید که نظر خود را ثبت می کنید

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.