۰۲۶-۳۲۵۰۵۲۰۵ کرج / ۶۶۵۶۵۹۵۰-۰۲۱ تهران

۰۲۶-۳۲۵۰۵۲۰۵ کرج / ۰۲۱۶۶۵۶۵۹۵۰ تهران

دوخت مقنعه کرواتی

دوخت مقنعه کرواتی

در این مقاله قصد داریم آموزش دوخت مقنعه کرواتی را برای شما علاقه مندان به خیاطی شرح دهیم . برای دوخت این مقنعه میزان پارچه مورد نیاز باید به صورت مربع باشد ۱۲۰ *۱۲۰ یا ۱۵۰*۱۵۰ و یا متراژ کمتر برای بچه ها ۹۰*۹۰.برای این مدل اگر روسری در منزل دارید می توانید برش بزنید.

برای آموزش خیاطی اینجا کلیک کنید

برای آموزش طراحی لباس اینجا کلیک کنید

شماره تلفن : ۶۶۵۶۵۹۴۰-۰۲۱

طربقه اندازه گیری

دور تا دور صورت را با متر اندازه می گیریم معمولا بین ۵۵ تا ۶۰ سانتی متر می شود نصف این اندازه را روی پارچه می زنیم. چون جای تا زدن روسری یا پارچه روی اریب قرار می گیرد حتما باید میزان کشش پارچه رو در نظر بگیرید.(آموزش دوخت مقنعه)پارچه را از دو طرف کمی بکشید و بعد جای ۱/۲ دور صورت را علامت بزنید .این مقنعه با پارچه های کرپ, حریر, تترون, ژورژت, دوخته می شود کروات آن را با گره زدن و یا استفاده از حلقه های روسری تزیینی می توانید ببندید.

دوخت مقنعه کرواتی

پارچه مربع شکل را مانند روسری تا بزنید طوری که تای داخلی از هر طرف ۱۵ سانتی متر کوتاه تر باشد از تای رویی.

دوخت مقنعه کرواتی

  دراین مرحله پارچه را تا زده و ۱/۲ اندازه دور تا دور صورت را منهای کشش پارچه کرده از لبه چهار لای پارچه پایین می آییم .مانند شکل زیر برای برش کراوات ۲ الی ۳ سانتی متر داخل شده به پایین که تقریبا ۸ الی ۱۰ سانتی متر علامت زده ایم وصل می کنیم.

دوخت مقنعه کرواتی

نکته مهم این مقنعه فضای زیر گلو است که حتما باید خالی بشود در غیر اینصورت مقنعه غیر قابل استفاده می شود به سبب تنگی زیاد .

دوخت مقنعه کرواتی

آموزش دوخت مقنعه کرواتی

در این مرحله شما یه همچین شکلی دارید که باید شروع به دوخت کنید.

دوخت مقنعه کرواتی

ابتدا به این شکل پارچه را از پشت تا زده و کروات ها را می دوزیم.

دوخت مقنعه کرواتی

کروات ها را به رو بر می گردانیم حالا چرت کوچکی زیر گلو زده و درزها را برگردانده و شروع به دوخت می کنیم تا پایین می توانیم برای مخفی شدن درز دو به دو درزها را بدوزیم.(چادر فارسی خانم عمرانی)دوخت مقنعه کرواتی دوخت مقنعه کرواتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.
صفحه اصلی
دوره آموزش طراحی لباس