۰۲۶-۳۲۵۰۵۲۰۵ کرج / ۶۶۵۶۵۹۵۰-۰۲۱ تهران

۰۲۶-۳۲۵۰۵۲۰۵ کرج / ۰۲۱۶۶۵۶۵۹۵۰ تهران

الگوی پالتو خزدار

الگوی پالتو خزدار

با رسم الگوی پالتو خزدار در خدمت شما هستیم . برای شروع کار ابتدا باید الگوی اولیه را کشیده و اضافات لازم را به الگو برای تبدیل به پالتو اعمال می کنیم.ابتدا پنس سرشانه را می بندیم.

الگوی پالتو خزدار

برای آموزش خیاطی اینجا کلیک کنید

برای آموزش طراحی لباس اینجا کلیک کنید

شماره تلفن : ۶۶۵۶۵۹۴۰-۰۲۱

۶_۵ سانتی متر برای روی همگرد به وسط جلو اضافه می کنیم.برش عصایی را از ۲/۵ سانتب متر پایین تر از خط کارور طراحی می کنیم.دکلته یقه را تا ۳_۲سانت پایین تر از خط سینه در نظر گرفته و خط شکست را رسم می کنیم.لقی یقه و لقی حلقه را می کشیم و روی الگو می بندیم.

الگوی پالتو خزدار

الگوی پالتو خزدار

   خطی موازی با خط وسط جلو و با فاصله ۳_۲ سانتی متر رسم می کنیم این خط تا خط شکست ادامه دارد. (قسمت قرمز رنگ که کپی شده و هنگام برش باید از پارچه خز بریده شود.)حالا خط برش روی کمر را مشخص می کنیم.

الگوی پالتو خزدار

 یقه آرشال را طراحی می کنیم.(پالتو یقه آرشال زنانه) خط شکست را به اندازه هلال پشت ادامه می دهیم.بطور عمود ۸_۷ سانتی متر برای پهنای یقه خارج می شویم.

الگوی پالتو خزدار

از خط شکست تا کرده و یقه را کپی کرده و پهنای یقه در پشت وصل می کنیم.(در صورت نیاز طراحی را ترمیم می کنیم)خط سرشانه را امتداد داده و یقه پشت را به سه قسمت مساوی تقسیم کرده خطوط اوازمان را مشخص می کنیم.

الگوی پالتو خزدار

الگو پالتو خزدار

   محل اوازمان را برش زده ۲_۱/۵ سانتی متر اوازمان می دهیم.قسمت قرمز رنگ را کپی می کنیم. (عکس شماره ۵)از الگوی کپی شده یک بار از خز برش می شود برای سمت راست پالتو .هنگام برش باید دقت کنید که خز را برای سمت راست پالتو برش کنید نه سمت چپ.در زیر خز در داخل پالتو دکمه دوخته می شود و در سمت زیر جا دکمه دوخته می شود.این قسمت خز بعد از کار دوخت پالتو به روی پالتو با دست دوخته می شود.باید خز را طوری برش بزنید که نوک پرزهای محل برش قیچی نشود.

الگوی پالتو خزدار

پالتو خزدار

   خط سجاف رو مشخص کرده و سجاف را کپی می کنیم.الگوی کپی شده سجاف از پارچه اصلی برش شده و بقیه قسمت ها باید آستر کشی شود.

الگوی پالتو خزدار

قسمت یقه را (از لبه بیرونی تا خط شکست)کپی می کنیم.این الگو یک بار روی دولای بسته از پارچه آستری و یکبار روی دولای باز (با توجه به سمت پرزها) از پارچه خز برش می شود.این یقه به پالتو با دکمه و بندیک وصل می شود.(آموزش دوخت آستین به لباس)

الگوی پالتو خزدار

برش ها را روی الگو قیچی می کنیم و برای فون کردن به هر قسمت اوازمان ۵ سانتی متر در نظر می گیریم.

الگوی پالتو خزدار

الگو پالتو

   جیب نما را مطابق اندازه ها (عکس شماره ۹) آماده کرده و از کمر ۶_۵ سانتی متر پایین آمده و بصورت کج مطابق شکل وصل می کنیم.آستین این مدل بافت بوده و فقط برای سر آستین از خز برش زده و پس از دوختن سجاف خز به آستین وصل می کنیم.الگوی پالتو خزدار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.
صفحه اصلی
دوره آموزش طراحی لباس