۰۲۶-۳۲۵۰۵۲۰۵ کرج / ۶۶۵۶۵۹۵۰-۰۲۱ تهران

۰۲۶-۳۲۵۰۵۲۰۵ کرج / ۰۲۱۶۶۵۶۵۹۵۰ تهران

الگوی دامن لنگی پیلی دار

الگوی دامن لنگی پیلی دار

با آموزش الگوی دامن لنگی پیلی دار با مدرس سرکار خانم الهام نورایی در خدمتتون هستیم، در ابتدا لازم است به این مطلب اشاره داشته باشیم که این مدل دامن ترکیبی از سه دامن تنگ، لنگی و پیلی دار می باشد و برای افرادی که پایین تنه کوچکتری دارند مناسب تر است، برای رسم دامن لنگی پیلی دار به ترتیب ابتدا کادر اولیه دامن را رسم نموده و قد دامن تا زانو را به الگوی دامن تنگ تبدیل می نماییم. برای این منظور نیز از خط پهلو در لبه دامن cm4 الی 3 به دو طرف خط پهلو داخل شده و آن را به پایین صفر می کنیم. (شکل 1)

الگوی دامن لنگی

از الگوی جلوی دامن کپی نموده و سپس دو الگو جلو را از خط وسط جلو به هم وصل نموده بدین ترتیب یک الگو جلو کامل را خواهیم داشت. (شکل 2) برای ادامه کار از نقطه A در خط پهلو به اندازه 8 تا7 سانتیمتر به سمت داخل می رویم (نقطه B) و از این نقطه نیز یک خط تا لبه پایین الگو عمود می نماییم (نقطه c) سپس از نقطه c، 10 سانتیمتر به سمت بالا رفته تا نقطه Dرا بدست آوریم و از این نقطه نیز به مقدار 4 سانتیمتر بعد از خط وسط جلو هلال می نماییم.

دقت داشته باشید که در این مدل الگوی دامن لنگی پیلی دار پنس ها باید از الگو حذف شوند و برای این منظور یکی از پنس ها را از نقطه B اندازه زده و داخل می شویم (نقطه E) سپس از نقطه E به نقطه D یک خط وصل می نماییم، برای حذف پنس دیگر نیز به اندازه ½ اندازه پهنای پنس، از دو پهلو به سمت داخل الگو می رویم و تا خط باسن آن را صفر می نماییم، بدین ترتیب شکل هاشور خورده الگوی اصلی ما برای دامن لنگی تشکیل می شود و لازم است 2 عدد کپی از ان گرفته شود تا در مراحل بعدی بتوانیم طرح دامن را بر روی این الگو پیاده سازی نماییم.

آموزش الگوی دامن پیلی دار

قسمت زیرین(سمت راست دامن): برای این مرحله از نقطه F، 7 تا 8 سانتیمتر داخل می شویم و یک خط عمودی تا قسمت پایین الگو می کشیم و بدین ترتیب الگوی ما به دو الگو تقسیم می شود.(الگو 1 و 2، شکل3) سمت چپ دامن(دارای پیلی): از نقطه دیگر جلو، از نقطه G، 2 سانتیمتر به سمت پایین می آییم و سپس 2 سانتیمتر به سمت پایین آمده و علامت گذاری می نماییم، از این نقاط نیز خطوط افقی را به سمت به پهلو رسم می نماییم. (شکل 4)

دقت داشته باشید این خطوط را به گونه ای قیچی زده و اوازمان می دهیم که از خط پهلو جدا نشوند، اوازمان ها نیز باید 4 سانتیمتر باشند تا پیلی های 2 سانتیمتری ایجاد شوند. (الگو شماره 3) در ادامه الگو شماره 1، 2، 3 را روی پارچه برش می زنیم و الگو پشت دامن را نیز بر روی پارچه دولا برش می زنیم، بعد از برش پارچه نیز پیلی ها را رو به بالا می خوابانیم و این قسمت را بین برش 1 و 2 قرار داده و برش زده و در ادامه دوخت را به اتمام می رسانیم.برای دوخت دامن و یادگیری های مدل های زیبای دامن در کلاس های آکادمی پارس شرکت کنید و خیاط لباس های خودتان شوید.

برای خرید الگوی آماده دامن لنگی زنانه کیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.
صفحه اصلی
دوره آموزش طراحی لباس