۰۲۶-۳۲۵۰۵۲۰۵ کرج / ۶۶۵۶۵۹۵۰-۰۲۱ تهران

۰۲۶-۳۲۵۰۵۲۰۵ کرج / ۰۲۱۶۶۵۶۵۹۵۰ تهران

آموزش پنس سرشانه توسط خانم عمرانی

آموزش پنس سرشانه توسط خانم عمرانی

در این مقاله آموزش پنس سرشانه توسط خانم عمرانی را برای شما علاقه مندان به خیاطی شرح می دهیم.برای اکثر لباس‌های مجلسی، برش‌دار و اشخاصی که سینه برجسته دارند حتماً از پنس سرشانه (انتقال پنس سرشانه) استفاده می‌کنیم تا لباس بهتر و زیبا تر روی تن بخوابد. از الگوی اولیه استفاده کرده، خط راهنمای ساسون را می‌کشیم، از سرشانه، بلندی سینه را روی خط راهنمای ساسون پایین می‌آییم.

آموزش پنس سرشانه توسط خانم عمرانی

برای آموزش خیاطی اینجا کلیک کنید

برای آموزش طراحی لباس اینجا کلیک کنید

شماره تلفن : ۶۶۵۶۵۹۴۰-۰۲۱

الگوی بالاتنه با پنس سرشانه خانم عمرانی

   بعد از این خط روی سرشانه در امتداد خط سرشانه یک بیستم دور سینه، cm 4 یا ۵ را علامت زده و به بلندی سینه وصل کرده، ساسون سرشانه ترسیم شده را در الگو می‌بندیم به طوری که در پهلو از خط سینه سینه تا کمر را پائین آمده، خطی به بلندی سینه می‌کشیم. این خط را در الگو برش می‌زنیم تا پنس سرشانه راحت‌تر بسته شود. موقع بستن پنس سرشانه باید دقت شود که خط پنس طرف حلقه روی خط پنس به طرف وسط جلو می‌خوابد.

پنس سرشانه

    بعد از بستن پنس باید سرشانه و کارور کنترل شود، بدین صورت که خطی در نیمه هلال یقه (دوخت یقه های مختلف) جلو قرار دارد به بیرون امتداد داده، از گوشه گردن سرشانه را اندازه زده و روی این خط فرود می‌آئیم. خط کارور را که حالت شکسته پیدا کرده با خط‌کش بهم وصل کرده و از وسط جلو کارور را اندازه زده و به سرشانه وصل می‌کنیم. چون طول حلقه جلو کوتاه شده cm3 از حلقه پایین آمده و حلقه جلو را گشاد کرده و به کارور وصل می‌کنیم.۳سانتی که از پهلو جلو کم شده را از پنس زیر حلقه به پهلو اضافه می‌کنیم (عرض پنس cm3 کوچک می‌شود). طول پنس هم روی خط بالای پنس بین ۱۲ تا cm15

 

کوتاه می‌کنیم. نوک پنس را که هاشور خورده با کاغذ پر می‌کنیم.آموزش پنس سرشانه توسط خانم عمرانی

خیاطی خانم عمرانی

   برای سینه‌ های برجسته به خاطر اینکه جلو لباس بالا نکشد باید یک ساسون در خط پهلو زیر حلقه ایجاد کنیم. از ساسون سرشانه استفاده می‌کنیم. بعد از بستن این ساسون، از زیر حلقه تا کمر را اندازه زده این اندازه را از حلقه پائین آمده و مایل به طرف خط سینه می‌کشیم (به طرف نوک ساسون سرشانه) و این خط را قیچی می‌زنیم.(آموزش خیاطی خانم عمرانی)چون ساسون سرشانه بسته شده یک فضا در این خط ایجاد می‌شود که به صورت ساسون این فضا را در لباس می‌دوزیم و این کار باعث می‌شود که پهلوها کمی بالا بایستد و وسط جلو لباس کمی بلندتر شود و در سینه‌های برجسته وسط جلو لباس بالا نکشد. می‌توانیم بعد از اینکه این ساسون باز شد کاغذ زیر آن گذاشته و طول ساسون را ۱۵ تا ۱۶ سانتیمتر کنیم تا ساسون کمی کوتاه شود و خیلی به طرف وسط جلو نیاید.

خیاطی عمرانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.
صفحه اصلی
دوره آموزش طراحی لباس