۰۲۶-۳۲۵۰۵۲۰۵ کرج / ۶۶۵۶۵۹۵۰-۰۲۱ تهران

۰۲۶-۳۲۵۰۵۲۰۵ کرج / ۰۲۱۶۶۵۶۵۹۵۰ تهران

خیاطی مولر چیست

خیاطی مولر چیست

با مقاله ی خیاطی مولر چیست همراه ما باشید . برای تهیه ی کتاب های آموزش خیاطی مولر می توانید به سایت پارس دوک مراجعه کنید.در ادامه به آموزش رسم الگوی پیراهن مجلسی می پردازیم. برای الگوسازیِ این مدل پیراهن ابتدا قد الگو را به اندازه ی دلخواه بلند کنید .خرید کتاب خیاطی مولر

برای آموزش خیاطی اینجا کلیک کنید

برای آموزش طراحی لباس اینجا کلیک کنید

شماره تلفن : ۶۶۵۶۵۹۴۰-۰۲۱

   حلقه ی گردن را به اندازه ی ۰٫۵ الی ۱ سانتی متر از گوشه ی گردن گشاد کنید ( خط قرمز ) .هلال یقه را کاملا موازی با هلال گردن و با فاصله ی ۶ الی ۸ سانتی متر از آن روی الگو رسم کنید ( خط آبی ) .از خط سرشانه روی خط آبی به اندازه ی ۶ الی ۸ سانتی متر فاصله گرفته و خطی را به حلقه آستین وصل کنید ( خط زرد ) .روی خط زرد یه پنس لقی به اندازه ی ۱ الی ۱٫۵ سانتی متر کشیده و به نقطه ی موازنه ی سینه به صفر برسانید.

خیاطی مولر چیست

خیاطی مولر چیست

   پنس لقی را بسته و به پنس پهلو منتقلش کنید سپس طرح هالتری ( خط زرد ) رو اصلاح کرده و طرح برش عصایی را روی الگو بکشید ( خط بنفش ) .از خط کمر به اندازه ی ۳ الی ۴ سانتی متر به سمت بالا و ۳ الی ۴ سانتی متر به سمت پایین رفته و خطوطی موازی با خ کمر رسم کنید ( خطوط سبز ) .خطوط سبز نشان دهنده ی کمربندِ پیراهن هستند که میتواند پهنای ۶ الی ۸ سانت داشته باشد .الگوی پشت را هم دقیقا به همین صورت الگوسازی کنید .

خیاطی مولر چیست

خیاطی مولر

   الگو را از خطو سبز قیچی کنید .الگوی شما به سه تکه تقسیم میشود .در تکه ی بالاتنه الگو را از خط قرمز و زرد قیچی کنید تا الگوتون به شکل زیر دربیاید .الگو رو از خط آبی قیچی کنید .پنس فرانسوی را به برش عصایی منتقل کنید .به این ترتیب الگوی بالاتنه به سه قسمتِ شماره ۱ و ۲ و ۳ تقسیم میشود .

خیاطی مولر چیست خیاطی مولر چیست

   تکه های شماره ۲ در الگوی جلو و پشت را از خط سرشانه به هم بچسبانید .(دانلود کتاب خیاطی مولر و پسران)این تکه به صورت دولا دوخته میشود بنابراین این الگو دوبار روی دولای بسته ی پارچه برش میخورد و به پشتِ یک یا هر دولای آن لایی حریر چسبانده میشود . دقت کنید که خط وسط جلو در تکه ی شماره ۱ و ۲ در دولای بسته ی پارچه قرار میگیرند .در مرحله ی بعد ابتدا و انتهای خطوط پنسهایی که تو قسمت کمربند افتادن را به هم وصل کنید ( خطوط زرد ) .خطوط زرد را قیچی کرده و به هم بچسبانید به این ترتیب پنسِ داخل کمربند بسته میشود.

خیاطی مولر چیست

آموزش خیاطی

   برای الگوسازیِ دامن این مدل پیراهن ابتدا حدود ۱۰ الی ۱۲ سانتی متر از خط زانو بیایید بالا و یک خط بکشید ( خط قرمز ) .روی این خط از کنار تمام برشها یک پنس به اندازه ی ۰٫۵ تا ۱ سانتی متر بکشید و بعد اوزمان هر قسمت را به اندازه ی ۱۲ تا ۱۵ سانتی متر بدهید .از روی خطوط برشها و اوزمانهای بغل کپی برداری کنید تا الگوی هر تک یک برش به صورت کامل بدست بیاید ( خطوط زرد و سبز و آبی و بنفش هر کدام نشان دهنده ی یک تکه از برشهای جلو و پشت هستند ) .خیاطی مولر چیست خیاطی مولر چیست خیاطی مولر چیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.
صفحه اصلی
دوره آموزش طراحی لباس