۰۲۶-۳۲۵۰۵۲۰۵ کرج / ۶۶۵۶۵۹۵۰-۰۲۱ تهران

۰۲۶-۳۲۵۰۵۲۰۵ کرج / ۰۲۱۶۶۵۶۵۹۵۰ تهران

انواع یقه لباس زنانه

انواع یقه لباس زنانه

در این مقاله به معرفی انواع یقه لباس زنانه (آموزش دوخت یقه ) و رسم الگوی آن ها می پردازیم.شما می توانید در طراحی لباس های(یادگیری طراحی لباس ) خود از انواع یقه ها استفاده کرده و لباس ها را متنوع تر کنید.

برای آموزش خیاطی اینجا کلیک کنید

برای آموزش طراحی لباس اینجا کلیک کنید

شماره تلفن : ۶۶۵۶۵۹۴۰-۰۲۱

انواع یقه

یقه انگلیسی (آموزش دوخت یقه انگلیسی)

یقه شاخی

 انواع یقه سرخود

یقه شاخی

   اول خط شکست را می‌کشیم ۱/۲ خط شکست پهنایی یقه را خارج می‌شویم. نقطه H. K را با یک خط وصل کرده، ۳-۲ میلی هلال می‌کنیم از نقطه K، حدود ۱/۵تا ۲ سانت بالا می‌رویم بعد وصل می‌کنیم به نیمه‌ های پهنایی یقه O. Tاز نقطه Tحدود ۳-۴ سانت هلال بیرون می‌رویم.از سر نقطه K از ۰/۵ تا ۲ سانت بالا می‌رویم و بعد به نصفه یقه که رسید، می‌توانیم اصلا بالا نرویم و همین طور صاف باشد. سپس رولت می‌کنیم که آن طرف چاپ شود. بعد هم پشت یقه را می‌کشیم در یقه شاخی طراحی شده. نقطه P. H را تقسیم به ۳ می‌کنیم. حالا ۱/۵-۲ سانتی بیرون می‌آییم و هلال می‌کنیم. از نقطه Z نیز حدود ۳-۴ سانت هلال بیرون آمده و بالا می‌رویم .

انواع یقه لباس زنانه

 انواع یقه لباس زنانه

یقه انگلیسی

    پهنای یقه را هر طوری کشیدیم به خط کارور برسد. از نقطه K حدود ۳-۴ سانت بالا می‌رویم. دو طرف یقه دو زاویه باید یکی باشد. از نقطه K به اندازه ۴ سانت داخل می‌شویم. روی خط K یک سانت بالا یک سانت روی پایینی. این نقاط را به سر Z می‌رسانیم، بعد رولت می‌شود و بعد پشت یقه را طراحی می‌کنیم.

انواع یقه لباس زنانه

شماره ۱:

تمام یقه از شالودهٔ یقه اولی است که طراحی می‌کنیم. در شماره ۲ یقه بالایی را یک مقداری به پهنای آن اضافه می‌کنیم.

انواع یقه لباس زنانه

شماره ۲:

نوک تیزی‌هایی این خط‌ ها را باید هلال کرد.

شماره ۳:

اول یقه پایینی را هلال می‌کنیم بعد به دکمه خور که نزدیک شویم قوس می‌دهیم و یقه بالایی نوک تیز می‌شود.

انواع یقه لباس زنانه

یقه آرشال

   اول دکمه‌خور را اضافه می‌کنیم(آموزش گام به گام خیاطی مانتو ). بالا ۱ پایین ۲ سانت گوشهٔ گردن Aبازشو یقه B.C یک خط از Aبه C می‌کشیم و دکمه خور قطع می‌شود. Hنقطه A. H را یا (۱/۲-۱/۳) می‌کنیم به حالت قائمه از آن وسط خارج می‌شوید. (هر چه پهنای یقه بیشتر باشد فرد را چاق‌تر نشان می‌دهد. هر چه بازشوی یقه کم باشدو فردلاغرباشد پهنا یقه هم کمتر می‌شود).

انواع یقه لباس زنانه

انواع یقه لباس زنانه

   با توجه به موقعیت خط شکست تا حلقه آستین طراحی می‌کنیم (افراد چاق از نصف کمتر یا نصف و اگر بازشو یقه هم کم بود همین طور اگر فرد لاغر باشد. می‌توان از نصف بیشتر و بازشو یقه باز باشد) همیشه بعد از پیدا کردن اصل یقه ۱/۵ تا ۲ سانت به پهنای یقه اضافه می‌کنیم.

انواع یقه لباس زنانه مجلسی

   از نقطه K به H وصل می‌کنیم H. K نصف می‌شود نیم ساز ۲ سانتی بیرون می‌آییم از نقطه Kبه H هلال کرده اگر پهنای یقه کمتر از ۱/۵ سانت بود دنباله هلال از نقطه K کمی دلخواه بالا می‌آییم A. H از خط شکست الگو را تا می‌کنیم نقطه S. K. H رولت می‌کنیم روی آن طرف در بیاید به اندازه‌ای (۱/۶+۱) دور گردن از نقطه Aبالا می‌رویم F با خالت قائمه روی خط A. F می‌گذاریم از نقطه Fبه حالت قائمه ۳ سانت خارج می‌شویم Eوصل می‌کنیم (به طرف حلقه آستین) از E بهA وصل می‌کنیم.

انواع یقه لباس زنانه با الگو

    گونیا را روی خط Eو A قرار می‌دهیم از زاویه قائمه روی Eاز E سانت ۶-۸ قائمه خارج می‌شویم بعد روی خط A. Eولی این بار زاویه قائمه روی A قرار دارد بعد ۶-۸ سانت قائمه از A جلو می‌رویم M. N به هم وصل می‌کنیم M به S وصل می‌شود سجاف یقه‌های سرخود سرشانه ۳-۴ سانت دم لباس ۶ سانت می‌باشد.

یقه آمریکایی

این یقه از شالودهٔ یقه آرشال ساخته می‌شود با این تفاوت که نقطه H. K را که نصف کردیم ۱/۵-۲ سانت را خارج می‌شویم .

انواع یقه لباس زنانه

یقه اسپرت

   این یقه مانند یقه آمریکایی است. نقطه K. H یک خط صاف می‌باشد و نقطه K. S را نیم ساز هلال می‌دهیم به داخل یقه هلال می‌شود.

انواع یقه لباس زنانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.
صفحه اصلی
دوره آموزش طراحی لباس