امور مالی
الگوی دامن ماهی مجلسی

الگوی دامن ماهی مجلسی

 

الگوی دامن ماهی مجلسی

   در این مقاله الگوی دامن ماهی مجلسی را آموزش می دهیم. ابتدا الگوی دامن تنگ را کشیده(الگوی دامن تنگ ساده ) ، از خط کمر قد زانو را منهایcm  ۵-۱۵ کرده پایین می آییم و مطابق با این علامت یک خط موازی با کمر و باسن روی الگو ایجاد‌ می کنیم، خط زانو. از تقاطع خط زانو با خط پهلو به هر طرف cm 0.5-1داخل می شویم. از تقاطع خط باسن با خط پهلو cm 3  پایین آمده و خمره ای می کنیم. به پهلوها اوزمان cm 7-20  می دهیم. این دامن را به سه حالت می توان دوخت.

بنر موشن آموزش خیاطی

برای آموزش خیاطی اینجا کلیک کنید

برای آموزش طراحی لباس اینجا کلیک کنید

شماره تلفن : ۶۶۵۶۵۹۴۰-۰۲۱

الگوی دامن ماهی مجلسی

الگوی دامن ماهی مجلسی

١ – با قد متوسط یا بلند که مصرف پارچه آنها ٢ تا ۲٫۵ متر است که با پارچه های خیلی لخت و نازک مثل حریر کاملا از اریب بریده می شوند و از بیشترین اوزمان بین cm  ۲۰-۱۵ استفاده می شود و فقط از یک طرف الگو استفاده می کنیم یا جلو و یا پشت و با کش دوخته می شود. (کمرکشی)(الگو دامن ترک ماهی )
 

الگو دامن ماهی مجلسی

٢ – با قد متوسط یا بلند که مصرف پارچه یک قد+cm ١٠ است و با پارچه هایی مثل ریون دوخته می شود. در این مورد هم از یک طرف الگو استفاده می شود.cm  ۱۰-۱۵ مجاز به اوزمان دادن می باشیم.

٣ – با پارچه های سفت که کمی کش هستن‌د دوخته می شود با قد متوسط یا بلند که مصرف پارچه آن ١ قد + cm ١٠ است . از هر دو طرف الگو جلو و پشت استفاده می شود و کمترین اوزمان یعنی cm ١٠ – ٧ را می خورد (کمر یا سجاف می خورد) درمورد حالت ١ و ٢ می توان از اوزمان آفریقایی استفاده کنیم.
 

آموزش خیاطی

    برای پارچه ظریف دوبار دولای بسته اریب – پارچه کش ۲ بار دولای بسته با رعایت راستا و خطوط موازنه پارچه معمولی کشی هم جلو و پشت الگو روی دولای بست پارچه، ساسون ها گرفته می شود زیپ و کمر دوخته می شود.(آموزش دوخت زیپ مخفی )
 

 

نظر کاربران


نظری ثبت نشده است، شما اولین نفری باشید که نظر خود را ثبت می کنید

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.