امور مالی
استین پفی بلند

استین پفی بلند

استین پفی بلند

   برای رسم الگوی استین پفی بلند از الگوی اولیه ی آستین استفاده می کنیم و تمام  کنترل های آستین مثل دور حلقه ،دور بازو و دور مچ را انجام می دهیم سپس قد آستین را به اندازه ی دلخواه مشخص می کنیم.

بنر موشن آموزش خیاطی

برای آموزش خیاطی اینجا کلیک کنید

برای آموزش طراحی لباس اینجا کلیک کنید

شماره تلفن : ۶۶۵۶۵۹۴۰-۰۲۱

   حالا خط بازو (خط بعد از حلقه آستین)  را به ۶ قسمت مساوی تقسیم می کنیم و این نقاط را از بالا به حلقه آستین و پایین به خط مچ وصل می کنیم.(آستین پفی دخترانه)

   بین تمام خط را اوزمان ۳ تا ۱۰ سانتی متر می دهیم. سپس خط وسط آستین را حتما مشخص می کنیم. سپس از خط وسط آستین ۳-۵ سانتیمتر بالا رفته و منحنی آستین را  اصلاح می کنیم.

استین پفی بلند

سپس الگو را برش زده و روی پارچه دولا می اندازیم. قسمت بالا ی آستین را یک سوزن ته گرد می زنیم.

کنترل خط وسط آستین

   متر را در قسمت بالا ی آستین (تاج آستین) از  خط وسط آستین  به  سمت دولای باز پارچه امتداد می دهیم .همانطور که در شکل میبینید متر عدد ۱۲ را نشان می دهد.

   در قسمت مچ آستین هم همین کار را انجام می دهیم .عدد باید همان ۱۲ باشد .با حرکت دادن الگو می توان به عدد یکسان رسید.(آستین پاکتی سرخود)

آستین پفی بلند

    بعد از کنترل الگو را برش می زنیم با اضافه درز ۱ سانتی متر برای تاج آستین و ۲ سانت برای درز آن قسمت خط  وسط  و جلوی آستین را حتما چرت بزنید.(آستین کتی به روش مولر) درز آستین را می دوزیم قسمت تاج آستین را نیز دوخت درشت می زنیم تا چین کش کنیم .مقدار چین باید به اندازه ای باشد که با حلقه ی لباس برابر باشد .توجه کنید که چین باید روی تمام نقاط حلقه به طور منظم پخش شده باشد.

   سپس با توجه به جلوی آستین و مماس کردن خط وسط جلو با سرشانه آستین را کوک زده و بعد از پرو چرخ میکنیم. مچ آستین نیز تمیز کاری می شود.

 

نظر کاربران


نظری ثبت نشده است، شما اولین نفری باشید که نظر خود را ثبت می کنید

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.