امور مالی
آموزش دوخت تاپ با الگو

آموزش دوخت تاپ با الگو

آموزش دوخت تاپ با الگو

   در این مقاله آموزش دوخت تاپ با الگو را برای شما هنردوستان و علاقه مندان به هنر خیاطی(آموزش خیاطی از ابتدا به صورت رایگان) شرح می دهیم.برای دوخت این تاپ فانتزی و زیبا ابتدا الگوی ساده ی بالا تنه را با هر آزادی که مد نظرتان است و در متد دلخواه رسم می کنید. سپس با آموزش طراحی در این مقاله می توانید این تاپ را طراحی کنید.

برای آموزش خیاطی اینجا کلیک کنید

برای آموزش طراحی لباس اینجا کلیک کنید

شماره تلفن : ۶۶۵۶۵۹۴۰-۰۲۱

رسم الگوی تاپ

   از نقطه ی الف به اندازه بازی یقه (دوخت یقه های مختلف) پایین می آییم .نقطه ی ب می شود.از نقطه ی ب ۱۲ سانتی متر پایین می آییم (قد لوزی دلخواه است)  این نقطه ی ث است.” خط ب ث قد لوزی می شود”.نکته: برای کسانی که شکم دارند لوزی را از بالاتر میگیریم تا روی شکم قرار نگیرد.(دانلود کتاب آموزش خیاطی با الگو).وسط ب-ث را علامت زده و ۳سانتی متر داخل می شویم (نقطه ی د) و به ب-ث وصل می کنیم. از نقطه ی ث به باسن کوچک وصل می کنیم. از نقطه ی ب به گوشه ی سرشانه وصل می کنیم. این الگو به ۳ پنل تقسیم می شود.

آموزش دوخت تاپ با الگو

اموزش دوخت تاپ با الگو

   پنل ۲و ۳ را می توان از تور یا گیپور استفاده کرد. پنل ۱ را در ضلع های لوزی اوازمان می دهیم تا ضلع های لوزی بیشتر از ۲برابر شود. اگر پارچه غیر کشی بود ابتدا الگوی معمولی را می کشیم . ساسون ها را می بندیم. طراحی می کنیم و سپس از انتقال ساسون ها(انتقال پنس سرشانه) استفاده می کنیم. یکی از خطوط برش در الگوی معمولی به نوک سینه ختم می شود تا کیس سینه برطرف شود. 

موشن آموزش خیاطی

دوخت تاپ

نظر کاربران


نظری ثبت نشده است، شما اولین نفری باشید که نظر خود را ثبت می کنید

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.