امور مالی
الگوی شنل کلاه دار

الگوی شنل کلاه دار

الگوی شنل کلاه دار

   در مقاله ی الگوی شنل کلاه دار میخواهیم الگوی کلاه را برای شنل طراحی کنیم . برای کشیدنِ الگوی کلاهِ این مدل پالتو به اندازه ی خطوط قرمز و آبی که روی شکل مشخص شده است نیاز دارید .الگو شنل جلو باز

موشن آموزش خیاطی

برای آموزش خیاطی اینجا کلیک کنید

برای آموزش طراحی لباس اینجا کلیک کنید

شماره تلفن : ۶۶۵۶۵۹۴۰-۰۲۱

   خط قرمز از پشت گردن و دقیقا از روی استخوان برجسته ی پایین گردن شروع میشود تا خط سبز و خط آبی هم از خط سبز که در راستای گوش هست شروع میشود تا پایینِ پیشانی .ابتدا قد الگو را به اندازه ی دلخواه بلند کنید .سرشانه ی الگوی پشت را مانند شکل به سرشانه ی الگوی جلو بچسبانید .

الگوی شنل کلاه دار

   به خط وسط جلو به اندازه ی ۸ الی ۱۰ سانتی متر اضافه کنید ( خط سبز ).از پایینِ حلقه ی گردن در خط وسط پشت به اندازه ی خط قرمزی که روی تصویرِ سر شخص کشیدم پایین آمده و علامت بزنید ( خط قرمز ) .در انتهای خط قرمز خطی عمود به اندازه ی خط آبی که روی تصویر سرِ شخص کشیدم بکشید . دقت کنید که خط آبی باید کاملا عمود بر خط قرمز باشد .روی خط سبز اندازه ی بازی یقه را مشخص کنید مثلا در این مدل بازی یقه تا خط کمر ادامه دارد .

الگوی شنل

   طرح یقه ی جلو را از گوشه ی گردن تا نقطه ی بازیِ یقه بکشید ( خط قهوه ای ) .پنس لقی را روی طرح یقه بکشید ( خطوط زرد ) و به موازنه ی سینه به صفر برسانید .(الگوی پالتو شنلی)پنس لقیِ یقه را ببندید و به پنس فرانسوی منتقل کنید .(پنس سرشانه چیست)انتهای خط آبی را مطابق شکل به نقطه ی بازی یقه وصل کنید ( خط بنفش ) .زاویه ی اتصال خطوط قرمز و آبی به یکدیگر را کمی هلال کنید ( خط صورتی ) .

 

   الگوی پالتوی شما تکمیل شد .کاغذ الگو را از خط شکست یقه یعنی خط قهوه ای به سمت پشتِ الگو تا زده و روی خط بنفشِ طرح یقه در الگوی جلو را تا خط سرشانه رولت بکشید تا قرینه ی این خط در سمت دیگه ی خط شکست بیفتد . الگوی کلاهِ این مدل را از خط زرد قیچی کنید . الگوی کلاه را قرینه کنید و خط زرد را روی خط صورتی بچسبانید یعنی نقطه ی مشکی سرِ جای خودش باقی میماند و نقطه ی قرمز میفتد روی نقطه ی قهوه ای .الگو را روی پارچه قرار داده و برش بزنید .

 

نظر کاربران


بیطار

1 ماه پیش

با سلام و درود فراوان، و سپاس از سایت خوبتون، جالب و جذاب بود اما کمی پیچیده ..


پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.