امور مالی
الگوی دامن فون

الگوی دامن فون

الگوی دامن فون

   در این مقاله به آموزش رسم الگوی دامن فون می پردازیم .دامن فون یکی از زیباترین و پر استفاده ترین دامن هاست که برای طراحی دامن مانتو هم زیاد استفاده می شود. با آموزش خیاطی آکادمی پارس همراه باشید. برای رسم الگوی دامن فون ابتدا الگوی دامن اولیه را رسم می کنیم .اندازه گیری دامن

برای آموزش خیاطی اینجا کلیک کنید

برای آموزش طراحی لباس اینجا کلیک کنید

شماره تلفن : ۶۶۵۶۵۹۴۰-۰۲۱

موشن آموزش خیاطی

مراحل رسم الگوی دامن فون

سپس در قسمت جلو و پشت ساسون ها را به لبه دامن گونیا رسم می کنیم.

الگوی دامن فون

   حالا خط گونیا را از لبه دامن به سمت کمر قیچی زده و از یک سمت ساسون بالا می رویم.(اموزش دوخت دامن ترک دار با الگو)

   قسمت مثلثی را چسب زده و ساسون را می بندیم فضای ببین الگو فضایی به وجود می اید (اوزمان ) (ساسون پشت لباس)حالا کاغذ را در زیر الگو قرار داده و به هر اندازه که به طوری طبیعی باز شد به گشادی پایین دامن اضافه می کنیم.

   از سمت درز پهلو به لبه دامن به اندازه  ۵ تا ۱۰ سانتی متر به دلخواه اضافه می کنیم و به خط باسن وصل می کنیم روی خط خارجی ۱cm بالا رفته  و لبه دامن را گرد می کنیم.مقدار اضافه شده درز پهلو جدید ما می باشد.(مانتو فون دار)

 دامن فون

   در قسمت پشت نیز همین کار را انجام می دهیم. نکته: در درز پهلو هر اندازه به قسمت جلو اضافه می کنید باید به همان اندازه  هم در قسمت پشت اضافه شود.

   اضافه درز در قسمت پهلو ۲٫۵ سانتی متر.در کمر۱ سانتی متر. و لبه دامن ۲ سانتی متر می باشد .جلو هم  روی دو لای بسته قرار می گیرد و پشت روی دولای باز و از پشت به آن زیپ وصل می کنیم.

مدرس : الهام رضا بیگی

نظر کاربران


نظری ثبت نشده است، شما اولین نفری باشید که نظر خود را ثبت می کنید

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.