امور مالی
آموزش گام به گام خیاطی بدون الگو

آموزش گام به گام خیاطی بدون الگو

آموزش گام به گام خیاطی بدون الگو

   در این مقاله می خواهیم آموزش گام به گام خیاطی بدون الگو را داشته باشیم.پانچو یکی از ساده ترین الگو ها برای مانتو است . از پانچو در فصول سرد و گرم سال متناسب با نوع پارچه  استفاده می شود.اگر خیاطی بلد نیستید هم می توانید به راحتی  پانچو بدوزید . اما قبل از دوخت پانچو بد نیست کمی درباره ی سرمنشا آن بدانیم.

موشن آموزش خیاطی

آموزش گام به گام خیاطی بدون الگو

تاریخچه  پانچو

   پانچو پوششی سنتی است که ریشه در فرهنگ های نخستین آمریکای لاتین دارد.پانچو پارچه پشمی یا نخی مستطیل یا دایره شکلی است که در میانش حفره ای برای خروج سر وجود دارد.سابقهٔ پوشیدن پانچوها به دوران پیشاکلمبی باز می گردد که هنوز هم رواج داشته و امروزه مورد توجه طراحان مد است. در کشورهایی مانند شیلی ،آرژانتین و مکزیک پانچو با نام ها و ویژِگی های منحصر به فرد یافت می شود.اگر پانچو با پارچه های زخیم و یا بافت دوخته شود میتوان برای پاییز و زمستان از آن استفاده کرد و با پارچه های خنک برای تابستان و بهار . پس می توانید از این پوشش برای تمام سال استفاده کنید.

آموزش دوخت پانچو

   ابتدا مطابق شکل دست خود را بلند کنید و از کنار گردن تا دوسانت بلند تر از مچ دست را اندازه بگیرید.همانطور که در شکل می بینید دو لایه از این قسمت می برید بطوریکه بلندی آن عرض پارچه باشد و قسمت بالای آن که روی شانه و دست قرار می گیرد همان اندازه ای باشد که در مرحله قبل به دست آوردید.این دو لایه پارچه را که برش زدید روی هم قرار بدهید و از قسمت عرض پارچه وسط آن را علامت بزنید. سپس از وسط به دو طرف اندازه گیری های مساوی انجام دهید . اندازه ی این قسمت طوری باشد که به راحتی از سرتان رد شود.حالا این قسمت را ببرید . و دو طرف کار و قسمت گردن را بدوزید.

 

 

اگر دوست داشتید می توانید لبه های پانچو را با دوخت تزیینی کار کنید . این کار را برای پارچه های پشمی انجام دهید.

   اگر می خواهید پانچو ی ساده تری داشته باشید می توانید مطابق شکل زیر پارچه را چهارلا کرده بطوریکه در دوطرف ، چهارلای بسته داشته باشید . پایین آن را به صورت دایره و یا صاف برش بزنید . قسمت گردن هم گوشه ی بسته ی پارچه است که به اندازه ی دلخواه آن را ببرید.

خیاطی آسان

نویسنده :ثمین رستمی

نظر کاربران


نظری ثبت نشده است، شما اولین نفری باشید که نظر خود را ثبت می کنید

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.