۰۲۶-۳۲۵۰۵۲۰۵ کرج / ۶۶۵۶۵۹۵۰-۰۲۱ تهران

۰۲۶-۳۲۵۰۵۲۰۵ کرج / ۰۲۱۶۶۵۶۵۹۵۰ تهران

پالتو یقه آرشال زنانه

پالتو یقه آرشال زنانه

با رسم الگو پالتو یقه آرشال زنانه همراه ما باشید. برای این مدل پالتو یقه آرشال ابتدا با توجه به متد کاری خود الگوی اولیه را رسم کرده سپس نام گذاری الگو را با توجه به الگوی زیر انجام دهید تا برای ادامه کار آماده باشد.(پالتو زیپ دار زنانه)

پالتو یقه آرشال زنانه

برای آموزش خیاطی اینجا کلیک کنید

برای آموزش طراحی لباس اینجا کلیک کنید

شماره تلفن : ۶۶۵۶۵۹۴۰-۰۲۱

پالتو یقه آرشال زنانه

در الگوی جلو بالاتنه:

از نقاط BJ به اندازه ۸-۱۰سانتی متر پیش رفته خطی به موازات خط مرکزی رسم کنید، آنها را OQ بنامید.(دکمه خور دوبل)

خط چین آبی رنگ خط گردن الگو شماست.عمود بر خط گردن از نقطه A به اندازه ۱/۵دور گردن بالا رفته S بنامید.عمود به خط AS به اندازه ۳-۹cm پیش رفته K بنامید. این خط (شیب یقه ) می باشد که برای بلوز ۴-۴٫۵ سانت, برای مانتو ۵-۶ سانت,برای پالتو ۶-۹ سانت می تواند باشد.

پالتو یقه آرشال زنانه

پالتو یقه آرشال زنانه

   از نقطه A به اندازه هلال یقه پشت روی خط AK بالا رفته P بنامید.از نقطه P عمود بر خط AK به اندازه پهنای یقه ۷-۹ سانتی متر خطی رسم کرده P2 بنامید.از نقطه P2 تامقابل نقطه A خطی عمود کنید.(اموزش دوخت یقه انگلیسی جدا)سپس از نقطه A به اندازه ۲ سانتی متر داخل الگو شوید A2 بنامید. روی خط مرکزی به اندازه بازی یقه دلخواه پایین رفته B2 بنامید.از A2 به B2 متصل کرده و تا خط دوبل امتداد دهید این خط (خط شکست یقه می باشد).

پالتو یقه آرشال زنانه

مدل پالتو یقه انگلیسی زنانه

   خط چین قرمز رنگ خط سینه الگو شما می باشد .در حوالی خط سینه (یا ۶-۷ سانت پایین تر از خط کارور)خطی به خط شکست عمود کرده به اندازه پهنای یقه دلخواه ۷-۸ سانت آن را M بنامید.روی خط سرشانه نیز از نقطه A2 به اندازه پهنای یقه داخل شده N بنامید.از نقطه N به M و سپس به انتهای خط شکست روی خط دوبل متصل کنید.

پالتو یقه آرشال زنانه

خط شکست یقه را تا زده و یقه رسم شده را رولت کنید.حالا خط شکست یقه را باز کنید و از N رولت شده به نقطه L متصل کنید.

پالتو یقه آرشال زنانه

پالتو یقه انگلیسی زنانه

   همانطور که در عکس می بینید پایین دکوپ شما به لبه مدل متصل نشده پس از انتهای پنس کمر به ۴ سانت بالاتر از خط باسن یا خود خط باسن متصل کنید.و ۱/۲خط سرشانه را نیز به دست آورده و از ابتدای پنس کمر به آن متصل کنید و دکوپ را کامل کنید.پایین مدل همانطور که مشاهده می کنید حالت گرد دارد .از نقطه Q روی خط لبه مانتو به اندازه ۱۰-۱۵ سانت داخل شده (عدد ۱۰ بهترین انتخاب است) Q2 بنامید.از نقطه Q روی خط دوبل مانتو به همین اندازه بالا رفته Q3 بنامید.از زاویه Q به اندازه ۱/۲ این عدد داخل شده و از Q2 , Q3 به نیم ساز متصل کرده و پایین مانتو را گرد طراحی کنید.

پالتو یقه آرشال زنانه

مدل پالتو زنانه یقه ارشال

   روی خط دکوپ  را برای مشخص کردن جای جیب و رسم کیسه جیب از خط کمر ۴-۵ سانت پایین رفته O بنامید .حالا از نقطه O به اندازه ۱۲-۱۵ سانت پایین رفته Q بنامید از ۱/۲ فاصله OQ به اندازه ۲۰ سانت یا بزرگی جیب دلخواه پایین رفته P بنامید .سپس از O به P و به Q متصل کنید.دکوپ الگوی پشت را نیز دکوپ ۱/۲سرشانه رسم کنید و از پایین پنس نیز به لبه پالتو یا مانتو خطی عمود کنید.پالتو یقه آرشال زنانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.
صفحه اصلی
دوره آموزش طراحی لباس