۰۲۶-۳۲۵۰۵۲۰۵ کرج / ۶۶۵۶۵۹۵۰-۰۲۱ تهران

۰۲۶-۳۲۵۰۵۲۰۵ کرج / ۰۲۱۶۶۵۶۵۹۵۰ تهران

مدل یقه مانتو کرپ

مدل یقه مانتو کرپ

در مقاله ی مدل یقه مانتو کرپ به آموزش یقه ی پله ای توسط خانم عمرانی می پردازیم .الگو و برش: الگوی پایه را رسم کرده و cm2 برای دکمه خور به وسط جلوی آن اضافه می‌کنیم. بازی یقه را به میزان دلخواه از گودی گردن علامت زده (می‌توان بازی یقه را cm5-4 بالاتر از کمر یا حدود خط سینه در نظر گرفت).

برای آموزش خیاطی اینجا کلیک کنید

برای آموزش طراحی لباس اینجا کلیک کنید

شماره تلفن : ۶۶۵۶۵۹۴۰-۰۲۱

مدل یقه مانتو کرپ

    اگر خواستیم cm1 روی سرشانه از طرف گوشه گردن وارد شده و به بازی یقه وصل می‌کنیم و قسمت هاشور خورده را برش می‌زنیم. سپس خط یقه را نصف کرده و یک ساسون cm3-2 به طول cm7-6 روی این قسمت رسم می‌کنیم که این ساسون روی الگو از بالا به پایین بسته می‌شود.(ساسون پشت لباس)

مدل یقه مانتو کرپ

مدل یقه مانتو

   در الگوی جلو، در امتداد خطی که سرشانه روی آن فرود آمده، یک خط افقی می‌کشیم، cm10-8 از این خط پایین آمده و یک خط افقی دیگر رسم می‌کنیم و از گوشه گردن یک خط به طول cm22-20 روی این خط فرود می‌آییم و از انتهای این خط، بصورت گرد به انتهای خط شکسته یقه وصل می‌کنیم. خطوط یقه را رولت می‌کنیم (شکل۲). برای تهیه سجاف جلو، از گوشه گردن cm7-5 و از پایین لباس نیز cm7-5 وارد شده و بهم وصل کرده و آن را رولت می‌کنیم (شکل۳).(مدل یقه مانتو اداری)در الگوی پشت اگر سرشانه جلو را cm1 وارد شده بودیم، سرشانه پشت را نیز cm1 از طرف گوشه گردن داخل شده و هلال یقه را رسم می‌کنیم. برای سجاف پشت، روی سرشانه cm7-5 و روی خط وسط پشت cm10 علامت زده و سجاف را رسم می‌کنم و آن را رولت می‌کنیم. الگوی جلو را روی دولای باز درمی‌آوریم. الگوی یقه را می‌توان یکبار روی دولای باز با پارچه کت و یک بار روی دولای باز با پارچه از رنگ دیگر در بیاوریم.

مدل یقه

    ابتدا خط سرشانه و پهلوی پشت و جلو را میدوزیم.سپس به دولای یقه، لایی می‌چسبانیم و خط بالا و خط هلال یقه را می‌دوزیم و یقه را از خط شکست به رو می‌کنیم. می‌توان هنگام اتو کردن، لایی رویی را به طرف داخل بغلطانیم تا حالت مغزی ایجاد شود. یقه را روی خط شکست یقه بالاتنه گذاشته و آن را کوک میزنیم. سرشانه‌های سجاف پشت و جلو را بهم میدوزیم، سپس سجاف را روی بالاتنه گذاشته و چرخ می‌کنیم. بعد از اتو کردن، سجاف را به پشت لباس برگردانده و سرشانه سجاف را روی سرشانه بالاتنه بست میزنیم.(مدل یقه مانتو جلو باز)

در آخر هم یقه جلو را به شکل پله‌ای حالت داده و اتو می‌کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.
صفحه اصلی
دوره آموزش طراحی لباس