۰۲۶-۳۲۵۰۵۲۰۵ کرج / ۶۶۵۶۵۹۵۰-۰۲۱ تهران

۰۲۶-۳۲۵۰۵۲۰۵ کرج / ۰۲۱۶۶۵۶۵۹۵۰ تهران

مدل کت گیپور

مدل کت گیپور

با مقاله ی مدل کت گیپور همراه ما باشید .پارچه ی گیپور در آستین های این کت کار شده است. برای الگوسازیِ این مدل کت ابتدا به خط وسط جلو به اندازه ی ۲ الی ۲٫۵ سانتی متر برای روی هم گرد دکمه و جادکمه اضافه کنید ( خط سبز ) .

مدل کت گیپور

برای آموزش خیاطی اینجا کلیک کنید

برای آموزش طراحی لباس اینجا کلیک کنید

شماره تلفن : ۶۶۵۶۵۹۴۰-۰۲۱

   حلقه ی گردن رو به اندازه ی ۰٫۵ الی ۱ سانتی متر از گوشه ی گردن و وسط پشت و به اندازه ی ۶ الی ۸ سانتی متر از وسط جلو گشاد کنید ( خط قرمز ) .از خط سبز در وسط جلو روی خط قرمز به اندازه ی ۳ الی ۳٫۵ سانتی متر داخل شده و علامت بزنید ( خط صورتی ) .طرح جلوی کت را طبق مدل روی الگو بکشید ( خط قرمز ) .طرح لبه ی پایین کت را هم طبق مدل روی الگو بکشید ( خط آبی ) .(الگوی مانتوی کتی)

مدل کت گیپور

مدل کت گیپور

   حالا الگو را از خطوط قرمز و آبی قیچی کنید .از نقطه ی صورتی روی خط قرمز به اندازه ی ۷ الی ۸ سانتی متر فاصله گرفته و خطی موازی با خط قرمز تا نقطه ی موازنه ی سینه روی الگو رسم کنید ( خط بنفش ) .پنس سرشانه را به خط بنفش منتقل کنید .برای اینکار ابتدا یکی از خطوط طوسی را تا نقطه ی زرد قیچی کنید .(انتقال پنس سرشانه)خط بنفش را هم تا نقطه ی زرد قیچی کنید .دقت کنید که در این مرحله نقطه ی زرد نباید قیچی شود و الگو در این قسمت دقیقا به اندازه ی یک نقطه باز میماند .خطوط طوسی را به همدیگر بچسبانید و الگو را از خطوط بنفش تا پایین قیچی کنید .دقت کنید که قبل از برشِ خط بنفش حتما باید نقطه ی موازنه را با یک علامت روی الگو مشخص کنید ( خط زرد ) .

مدل کت گیپور

مدل کت

   در این مرحله الگو به دو قسمتِ شماره ۱ و شماره ۲ تقسیم میشود.در الگوی شماره ۱ یک پنس لقی به اندازه ی ۱٫۵ الی ۲ سانتی متر از طرح یقه به نقطه ی موازنه بکشید ( خطوط صورتی ) .پنس لقی را ببندید و طرح یقه را اصلاح کنید .(مدل کت زنانه فانتزی)در الگوی شماره ۲ از خط پهلو روی خط کمر به اندازه ی ۶ الی ۸ سانتی متر داخل شده و طرح برش عصاییِ کنارِ کت را طبق مدل روی الگو بکشید ( خط سبز ) .دقت کنید که فاصله ی بین خطوط برش ( خط بنفش و خط سبز ) نباید خیلی کم یا خیلی زیاد باشد یعنی شما متناسب با سایزِ شخص باید فاصله ی مناسبی را بین این خطوط ایجاد کنید .

مدل کت گیپور

آموزش الگوی کت

   الگو را از خط سبز قیچی کنید .در الگوی قطعه ی سوم از خط کمر به اندازه ی ۲ الی ۳ سانتی متر پایین آمده و خطی موازی با خط کمر روی الگو رسم کنید ( خط زرد ) .الگو را از خط زرد قیچی کنید .الگوی جلو به چهار قطعه ی شماره ۱ . ۲ . ۳ و ۴ تقسیم میشود .در الگوی پشت ابتدا قد الگو را به اندازه ی پهلوی الگوی جلو کوتاه کنید یعنی هر چقدر در الگوی جلو از خط باسن رفتید بالا و خط آبی را رسم کردید همانقدر در الگوی پشت از خط باسن بروید بالا و خطی موازی با خط کمر روی الگو رسم کنید .

مدل کت گیپور

کت گیپور

   برای الگوسازیِ قسمت پشتِ این مدل ( به صورت ساده و بدونِ پیلی ) از خط کمر به اندازه ی ۲ الی ۳ سانتی متر بیایید پایین و خطی موازی با خط کمر روی الگو رسم کنید ( خط زرد ) .فاصله ی خط زرد تا خط کمر در الگوی جلو ( قطعه ی ۳ ) و پشت باید با هم برابر باشند .ساسون پشت را به برش عصایی منقل کنید ( خط بنفش ) .(الگوی استین کت زنانه)الگو را از خطوط زرد و بنفش قیچی کنید .اگر میخواهید پشت کت پیلی داشته باشد میتوانید مقدارِ ساسونِ پشت در پایینِ خط زرد را موقع دوخت به یک پیلیِ یک طرفه تبدیل کنید . در غیر اینصورت قطعه ی شماره ۳ هم از خطوط بنفش قیچی میشود .در نهایت قطعه ی شماره ۳ در الگوی پشت و قطعه ی شماره ۴ در الگوی جلو را از خطوط پهلو ( خطوط صورتی ) به هم بچسبانید .مدل کت گیپور مدل کت گیپور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.
صفحه اصلی
دوره آموزش طراحی لباس