۰۲۶-۳۲۵۰۵۲۰۵ کرج / ۶۶۵۶۵۹۵۰-۰۲۱ تهران

۰۲۶-۳۲۵۰۵۲۰۵ کرج / ۰۲۱۶۶۵۶۵۹۵۰ تهران

مدل سارافن جلو بسته

مدل سارافن جلو بسته

در مقاله ی مدل سارافن جلو بسته به آموزش رسم الگوی این سارافن می پردازیم .برای دوخت این سارافون بهتر است از الگوی بالاتنه ساده ی بدون پنس و ساسون استفاده کنید .(الگوی دوخت سارافون زنانه )
مدل سارافن جلو بسته

 

برای آموزش خیاطی اینجا کلیک کنید

برای آموزش طراحی لباس اینجا کلیک کنید

شماره تلفن : ۶۶۵۶۵۹۴۰-۰۲۱

   ابتدا قد الگو را به اندازه ی دلخواه بلند کنید .از خط کمر به اندازه ی ۴ الی ۵ سانتی متر بیایید بالا و خطی موازی با خط کمر روی الگو رسم کنید ( خط قرمز ) .از گوشه ی گردن در الگوی جلو و پشت به اندازه ی ۳ الی ۴ سانتی متر خارج شده و یقه ی جلو و پشت را طبق خطوط آبی روی الگو بکشید .بازیِ یقه ی جلو به اندازه ی ۱۳ الی ۱۵ سانتی متر و بازیِ یقه ی پشت تا خط قرمز است .

مدل سارافن جلو بسته

مدل سارافن

   به خط وسط جلو و وسط پشت در الگوهای شماره ۳ به اندازه ی ۲ عدد ۴ سانتی اضافه کنید ( خطوط سبز ) . نقطه ی قرمز را بگذارید روی نقطه ی آبی در این زمان باید الگو را از خط زرد تا بزنید .روی لبه ی خط پایینِ الگو در قسمت جلو رولت بکشید سپس تای کاغذ را باز کنید و پایینِ اون مقادیری که به وسط جلو اضافه کرده بودید را از روی ردِ رولت قیچی کنید .الگوهای شماره ۳ هر کدوم یک بار روی دولای بسته ی پارچه برش میخورند .حتما نقاط قرمز و آبی وخط وسط جلو و وسط پشت و ابتدای خط زرد در الگوی جلو رو پشت هر دو طرفِ دامن با کاربن و رولت علامتگذاری کنید چون این خطوط در مرحله ی دوخت اهمیت زیادی پیدا میکنند .

مدل سارافن جلو بسته مدل سارافن جلو بسته

الگو مدل سارافن

   در مرحله ی دوخت ابتدا نقاط قرمز را بگذارید روی نقاط آبی و خطوط وسط جلو در دو طرفِ جلوی دامن و خطوط وسط پشت در دو طرفِ پشت دامن را به هم کوک بزنید .در این زمان پارچه از خطوط زرد تا میخورد سپس روی خط صورتی در وسط جلو و وسط پشت را به طول ۱۵ الی ۱۷ سانتی متر چرخ کنید .روی خط زرد را هم در قسمت زاپاسِ خط کمرِ دامن یک دوخت برید تا پیلی ها ثابت شوند . کوکِ بین خطوط وسط جلو و سط پشت تا آخرین مرحله و بعد از اتو هم باقی میمانند و در نهایت موقع پرو شکافته میشوند.

مدل سارافن جلو بسته مدل سارافن جلو بسته

برای مشاهده دوره آموزش دوخت لباس عروس در آموزشگاه لباس عروس هنر پارس به صفحه مربوطه مراجعه کنید.

مدل سارافن جلو بسته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایدبار
شروع به تایپ کردن برای دیدن پستهایی که دنبال آن هستید.
خانه
حساب کاربری من