۰۲۶-۳۲۵۰۵۲۰۵ کرج / ۶۶۵۶۵۹۵۰-۰۲۱ تهران

۰۲۶-۳۲۵۰۵۲۰۵ کرج / ۰۲۱۶۶۵۶۵۹۵۰ تهران

اموزش خیاطی ساده

اموزش خیاطی ساده

با اموزش خیاطی ساده در خدمت شما علاقه مندان به خیاطی هستیم . در این مقاله رسم الگوی پیراهن را آموزش می دهیم . برای دوخت این لباس بهتر است از الگوی +۲ استفاده شود و پنس زیر سینه هم ماهیچه ای باشد  .پنس در ابتدای الگوسازی باید فرانسوی شود یعنی به پهلو منتقل یابد .(الگوی لباس مجلسی بلند)در این مدل نباید دور یقه را گشاد کنیم و یقه روی یقه ی اصلی الگو کشیده میشود .

اموزش خیاطی ساده اموزش خیاطی ساده

اموزش خیاطی ساده

   از گوشه ی گردن ۲ الی ۳ سانتی متر بالا برید ( این مقدار بستگی به این دارد که میخواهید یقه ی لباستان چقدر از گردن بیاد بالا )( خط قرمز )از انتهای خط قرمز ۱ سانت به سمت داخل یقه بروید ( خط آبی )انتهای خط آبی را به صورت کمی هلال به سرشانه وصل کنید .( خط مشکی )

اموزش خیاطی ساده

اموزش خیاطی ساده با الگو

   خط وسط جلو را به سمت بالا امتداد بدهید تا با خط جدید سرشانه هم راستا بشود سپس یک خط عمود از وسط جلو به ابتدای خط سرشانه ی جدید رسم کنید .در مرحله ی بعد خطی از هلال آستین به گوشه ی خط سرشانه ی جدید وصل کنید ( خط قرمز ) این خط در مدل کاملا صاف کشیده شده اما اگه بخواهید میتوانید این خط را پُر تر یا خالی تر بردارید و کمی هلالش کنید .

اموزش خیاطی ساده اموزش خیاطی ساده

 

   از خط کمر ۲٫۵ سانتی متر به سمت بالا و ۲٫۵ سانت به سمت پایین رفته و خطوطی موازی با خط کمر رسم کنید ( خطوط آبی ) این خطوط کمربند پیراهن را تشکیل میدهند .

آموزش خیاطی ساده

   قسمت کمربند از الگو جدا میشود و ساسونی که در قسمت کمربند افتاده بسته میشود . برای بستن این پنس در کناره های پنس دو خط صاف بکشید این خطوط را قیچی کرده و به هم بچسبانید و تکه ی خیلی کوچکی از پنس را که باقی مونده از پهلوی کمربند کم کنید .

اموزش خیاطی ساده

در مرحله ی بعد لازم است کمی از هلال آستین بیایید بالا و روی خط قرمز به اندازه ی ۱ الی ۲ سانتی متر لقی بگیرید ( خطوط زرد ) تا لباس در این قسمت روی تن بشیند . مقدار این لقی بستگی به کوچکی و بزرگی سینه دارد هر چه سینه بزرگتر از اندازه ی نرمال باشد مقدار لقی هم بیشتر میشود .(الگوی دکلته  مجلسی)این لقی روی الگو بسته میشود و خط قرمز باید اصلاح بشود .

 

اموزش خیاطی ساده رایگان

   طول خطِ بالای یقه را تقسیم بر ۳ کنید و در هر یک از این تقسیم بندیها یه خط صاف به موازنه ی سینه بکشید ( خطوط زرد ) .سپس پنس زیر سینه و پنس فرانسوی ( خطوط سبز ) بسته میشوند و به این دو خط زرد منتقل میشوند . دقت کنید که مقدار پنس فرانسوی و ساسون زیر سینه باید به طور مساوی بین دو خط زرد تقسیم شود و مقدار اوزمانی که بین خطوط زرد قرار میگیرد باید با هم برابر باشند .بعد از اینکه اوزمانهای بین خطوط زرد را ایجاد کردید به وسط جلو در قسمت یقه به اندازه ی نصفِ اوزمانی که بین یکی از خطوط زرد ایجاد شده اضافه کرده و به خط کمربند به صفر میرسانیم ( خط زرد در وسط جلو ).

 

اموزش خیاطی

  برای قسمت دامن پیراهن هم میتوانید پنس آن را ببندید و به پایین دامنِ پیراهن منتقل کنید تا دامن پیراهن از جلو فون شود و هم میتوانید این مقدار پنس را از خط پهلو رد کنید و یا این پنس را بدوزید .(اموزش انتقال پنس)

 

الگوی شما آماده است. تکه های لباس را روی پارچه برش بزنید و به هم وصل نکنید . دقت کنید که کمربند باید دولایه دوخته شود و به لایه ی رویی لایه حریر چسبانده شود .مقدار اوزمانهایی که در حلقه ی یقه ایجاد شده در هنگام دوخت به صورت پیلی دوخته میشوند . برای این مدل پیراهن بهتر است آستری دوخته شود که در الگوی آستری لازم نیست به یقه اوزمان بدید در واقع الگوی آستری ساده دوخته میشود و پنسها به ساسون زیر سینه منتقل شده و در هنگام دوخت این ساسون به صورت برش دوخته میشود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.
صفحه اصلی
دوره آموزش طراحی لباس