۰۲۶-۳۲۵۰۵۲۰۵ کرج / ۶۶۵۶۵۹۵۰-۰۲۱ تهران

۰۲۶-۳۲۵۰۵۲۰۵ کرج / ۰۲۱۶۶۵۶۵۹۵۰ تهران

اموزش خیاطی اسان

اموزش خیاطی اسان

در مقاله ی اموزش خیاطی اسان می خواهیم الگوی یقه خشت را آموزش دهیم . یقه خشت نسبت به یقه گرد و هفت حالت زیباتری دارد و همچنین برای دوختن آن نیز دقت بیشتری لازم دارید. یقه خشت دو زاویه قائمه دارد و برای اینکه لباس زیباتر بایستد باید در هنگام چرت زدن و برگرداندن و اتو کردن آن دقت کنید.

برای آموزش خیاطی اینجا کلیک کنید

برای آموزش طراحی لباس اینجا کلیک کنید

شماره تلفن : ۶۶۵۶۵۹۴۰-۰۲۱

   ابتدا الگوی پایه پشت و جلو را رسم کنید.از روی گودی گردن به اندازه ۱ سانتی متر داخل  می شوید. سپس مقدار بازی یقه را طراحی کنید. که به اندازه دلخواه است. البته مقدار ۱ سانتی متر نیز دلخواه است ولی به طور نرمال و برای لباس های راحتی این اندازه را در نظر می گیریم. سپس خط راستی به انتهای الگو و سرشانه وصل کنید به طوری که محل تقاطع این دو خط با هم زاویه قائمه داشته باشد.

اموزش خیاطی اسان

   الگوی پشت را می توانید به صورت پایه داشته باشید و یا می توانید یقه خشت را بر روی پشت لباس نیز رسم کنید. این نیز سلیقه ای است. برای انداختن الگو روی پارچه دقت داشته باشید که الگوی پشت را از سمت چپ روی دولای بسته قرار دهید.الگو را روی پارچه می اندازیم.  الگوی جلو را از سمت راست روی دولای بسته پارچه می اندازیم و برای سرشانه با فاصله ۱٫۵ سانتیمتر، از قسمت پهلو ۳ سانتی متر، از پایین ۱٫۵ سانتیمتر و برای یقه با فاصله ۱ سانتی متر پارچه را می بریم. اگر خواستید پارچه برش داشته باشد،  برش از کارور یا سرشانه را بر روی الگو تعیین کنید، الگو را برش داده و بعد بر روی پارچه بیندازید.

اموزش خیاطی اسان بدون الگو

   برای سجاف  هم پارچه را از روی لباس بر روی یقه خشت بیندازید. سپس علامت گذاری کنید. با فاصله ۴ تا ۸ سانتی متر دور تا دور آن را ببرید. آن را از سمت روی لباس به هم وصل کرد و چرخ کنید. برای زیباتر شدن یقه بعد از وصل سجاف باید چرت‌ها را انجام دهید .دور تا دور یقه را اتو کشی کنید.(آموزش خیاطی سارافون یقه خشت)حالا هر دو قسمت پشت و جلوی پارچه از سمت گلدار (یا به عبارتی روی پارچه)  بر روی هم بگذارید. با فاصله ۳ سانتیمتر از سمت پهلوها، آنها را به هم کوک بزنید.(الگوی بلوز یقه دار) بعد سرشانه ها را روی هم گذاشته با فاصله ۱٫۵ سانتیمتر از بالا آنها را کوک بزنید. حال لباس برای پرو آماده است. اگر میزان تنگ و گشاد بودن پارچه خوب بود، از روی کوک ها چرخ کنید. سپس نخ کوک را با بشکاف از درزها بیرون بیاورید. پایین لباس را تو بگذارید و لباس شما حاضر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.
صفحه اصلی
دوره آموزش طراحی لباس