۰۲۶-۳۲۵۰۵۲۰۵ کرج / ۶۶۵۶۵۹۵۰-۰۲۱ تهران

۰۲۶-۳۲۵۰۵۲۰۵ کرج / ۰۲۱۶۶۵۶۵۹۵۰ تهران

اموزش استین کیمونو خانم عمرانی

اموزش استین کیمونو خانم عمرانی

با اموزش استین کیمونو خانم عمرانی همراه ما باشید . در این مقاله رسم الگوی یک کت کوتاه با آستین کیمونو را شرح می دهیم . برای این کت از یک الگو برای جلو و پشت لباس استفاده می‌کنیم.

 

برای آموزش خیاطی اینجا کلیک کنید

برای آموزش طراحی لباس اینجا کلیک کنید

شماره تلفن : ۶۶۵۶۵۹۴۰-۰۲۱

   به این صورت که الگوی جلو را می‌کشیم بدون اینکه سینه را + ۲ کنیم و همینطور کمر را هم + ۲ نمی‌کنیم و همین الگو را برای پشت استفاده می‌کنیم گودی یقه را پر می‌کنیم  و قد الگو را فقط تا کمر احتیاج داریم.(آموزش دوخت آستین رگلان)
اموزش استین کیمونو خانم عمرانی

اموزش استین کیمونو خانم عمرانی

    برای طراحی  آستین کیمونو یک سانتیمتر از گوشه شانه بالا رفته به گوشه گردن وصل می‌کنیم در امتداد خط شانه جدید از گوشه شانه قد آستین را اندازه زده (هر اندازه که خواستیم) از انتهای قد آستین مچ نسبت به قد آستین را طوری که کاملاً یک زاویه قائمه به وجود بیاید اندازه می‌زنیم بازو را از خط بالای آستین اندازه زده طوری که به پهلو یا حلقه برسد از این تقاطع به مچ وصل کرده برای گردی زیر کیمونو از تقاطع بازو به پهلو ۵ سانتیمتر روی خط پهلو پائین آمده ۵ سانتیمتر هم داخل آستین شده و هلال به هم وصل می‌کنیم برای اینکه زیر آستین نکشد از پایین مچ ۱ تا ۵/۱ بیرون رفته و به بالای مچ وصل می‌کنیم.

اموزش استین کیمونو خانم عمرانی

آموزش آستین کیمونو خانم عمرانی

   چون یقه این کت هفت است از گوشه گردن ۲ سانتیمتر داخل شانه شده و سپس به خط سینه وصل می‌کنیم. حالا خط اریب را نصف کرده و یک ساسون با عرض ۳ و طول ۷ سانتیمتر درست کرده و در الگو می‌بندیم تا یقه خوش‌فرم‌تر و شل نایستد و قد کت را از گوشه گردن روی شانه تا زیر سینه اندازه زده و روی الگو این اندازه را مشخص می‌کنیم(الگوی آستین کیمونو به روش مولر) (خط نقطه‌چین) روی این خط از وسط جلو ۱۰ تا ۱۵ سانتیمتر داخل شده و از سینه هلال به این علامت وصل می‌کنیم تا جلو کت گرد شود از همین الگو برای پشت استفاده می‌کنیم فقط برای درست کردن یقه پشت، خط وسط جلو تا به بالا امتداد داده و از گوشه گردن هم یک خط صاف به چپ کشیده و یک زاویه به دست می‌آید. از این زاویه ۲ سانتیمتر پائین آمده به دو سانتیمتری که از گوشه گردن داخل شانه شده بودیم وصل می‌کنیم و از همین الگو برای قسمت پشت کت استفاده می‌شود. برای جلوگیری از شل ایستادن خط پایین کت دو ساسون ایجاد کرده و آن را در پشت کت می‌دوزیم و یا در الگوی پشت آن را می‌بندیم.

مقدار پارچه مورد نیاز برای دوخت کت : دو قد کت = حدوداً ۷۰ سانتیمتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.
صفحه اصلی
دوره آموزش طراحی لباس