۰۲۶-۳۲۵۰۵۲۰۵ کرج / ۶۶۵۶۵۹۵۰-۰۲۱ تهران

۰۲۶-۳۲۵۰۵۲۰۵ کرج / ۰۲۱۶۶۵۶۵۹۵۰ تهران

الگوی لباس خواب ساده

الگوی لباس خواب ساده

در این مقاله به آموزش الگوی لباس خواب ساده می پردازیم .الگوی ساده ی این لباس خواب را می توانید به راحتی رسم کنید و برای خودتان آن را بدوزید.

الگوی لباس خواب ساده

برای آموزش خیاطی اینجا کلیک کنید

برای آموزش طراحی لباس اینجا کلیک کنید

شماره تلفن : ۶۶۵۶۵۹۴۰-۰۲۱

رسم الگو

   الگوی اولیه را کشیده بعد از کنترل حلقه ۲ سانتی متر در جلو و پشت از زیر بغل بالا رفته و حلقه را دوباره طراحی می کنیم.از سرشانه تا زیر سینه را اندازه گرفته همین مقدار را از سرشانه پایین آمده علامت می زنیم از این نقطه خطی موازی خط کمر وسینه رسم می کنیم. (خط آکاردمان)فاصله خط آکاردمان تا کمر را اندازه گرفته همین مقدار را در پشت از خط کمر بالا رفته و خط MN را رسم می کنیم .

آموزش دوخت لباس خواب

   از خط سینه در جلو ٣_٢ سانتی متر پایین آمده و از خط کمر نیز ٣_٢ سانتی متر بالا رفته و خطوط برش در جلو را مطابق شکل رسم می کنیم.در پشت نیز ٣_٢ سانتی متر از خط سینه در وسط پشت پایین آمده و خط قرمز را طراحی می کنیم.بالای خط قرمز رنگ دور ریز می باشد.

الگوی لباس خواب ساده

الگوی لباس خواب ساده

   مقدار پنس سرشانه را دو برابر می کنیم.پنس زیر سینه را در جلو ماهیچه ای می کنیم.(خطوط منحنی زیر سینه در عکس شماره ۲ که با مداد آبی کار شده است)با توجه به مدل لباس خواب، جاهایی که نیاز باشد باید اصول دکلته کردن را روی الگو در نظر بگیریم .(آموزش الگوی لباس مجلسی دکلته)

الگوی لباس خواب ساده

رسم الگوی لباس خواب زنانه

   در قسمت پشت نیز ١_۰/۵ سانتی متر از دو طرف پنس در خط سینه علامت زده و این نقاط را به پنس در خط کمر وصل می کنیم.در قسمت جلو الگو را از روی خطوط قیچی کرده و پنس سرشانه را می بندیم.(عکس شماره۴)الگوی وسطی یک بار از تور و یکبار از ساتن برش می شود که الگو باید روی دولای بسته قرار گیرد.

الگوی لباس خواب ساده

در قسمت پشت نیز الگو را از روی خطوط برش جدا کرده و پنس سرشانه پشت را می بندیم.الگوی بالایی دور ریز بوده و فقط برای اندازه گیری طول بند نیاز داریم.

الگوی لباس خواب ساده

مدل لباس خواب ساده

در الگوی جلو تور بالایی لباس را طراحی می کنیم.مجموع X و Y در الگوی پشت و جلو طول بند لباس خواهد بود.

الگوی لباس خواب ساده

در عکس شماره ۷ انتهای پنس در نوک سینه که با دایره مشخص شده یا باید روی الگو بسته شود و یا هنگام دوخت باید خرد داده شده حذف شود و یا باید از پهلو رد شود.

الگوی لباس خواب ساده

پنس بسته شده ودر صورت نیاز طراحی را ترمیم می کنیم.(انتقال پنس سرشانه)

الگوی لباس خواب ساده

یا پنس ها را در روی الگو بسته و خطوط اوازمان را طراحی می کنیم یا مقدار پنس ها را اندازه گرفته ( برای پشت و جلو جداگانه) و همین مقدار را از پهلوی جلو (مقدار پنس جلو) و پهلوی پشت و وسط پشت (برای پنس پشت) رد می کنیم. (عکس شماره ۹)

الگوی لباس خواب ساده

بعد از رد کردن پنس ها در جلو و پشت به دلخواه اوازمان داده و از الگوی جلو و پشت کپی برداری می کنیم.

الگوی لباس خواب ساده

 دوتای الگوی جلو را از خط وسط جلو بهم وصل می کنیم .و الگوی پشت را نیز از خط پهلو به جلو وصل کرده و تور پهلو را طراحی می کنیم.

الگوی لباس خواب سادهالگوی لباس خواب ساده

مدل لباس خواب ساده و شیک

   قسمت طراحی شده برای تور را قیچی کنید و خط پهلوی جلو وپشت را در بالای قسمت تور از هم جدا می کنیم.طراحی در این مرحله تمام می شود. فقط هنگام برش به پست و روی پارچه و نحوه قرار گرفتن الگو باید دقت بیشتری شود.چون این مدل غیر قرینه است اگر الگو را وارونه به روی پارچه منتقل کنید هنگام دوخت پشت پارچه به سمت روی لباس خواهد بود.پس باید هنگام برش دقت بیشتری داشته باشید.این لباس خواب در وسط پشت یک زیپ ۲۰ سانتی متر دارد.در دورتادور یقه از توری که به پهنای حدودا ۱۲ سانتی متر برش شده و دو طرفش زیگزاگ شده استفاده شده است.در هنگام زیگزاگ کردن تور حدود ۱/۵_٢ سانتی متر از پهنای تور کم می شود.این مورد را هنگام دوخت باید در نظر گرفت تا دچار مشکل نشویم.بندینک ها را به پهنای ۱ سانتی متر (پهنای پارچه برش شده حدوداً ٣ سانتی متر) و به طول X+Y به اضافه حق دوخت باید درست کرد و در آخر کار وصل کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.
صفحه اصلی
دوره آموزش طراحی لباس