امور مالی
الگوی شنل زمستانی زنانه

الگوی شنل زمستانی زنانه

الگوی شنل زمستانی زنانه

   با مقاله ی الگوی شنل زمستانی زنانه همراه ما باشید . این مدل مانتو شنلی از یک مانتوی بدون آستین و یه شنل تشکیل شده  است.(الگوی شنل زنانه)

برای آموزش خیاطی اینجا کلیک کنید

برای آموزش طراحی لباس اینجا کلیک کنید

شماره تلفن : ۶۶۵۶۵۹۴۰-۰۲۱

   ابتدا باید هلال حلقه آستین الگوی جلو و پشت را کمی پُرتر کنید ( خط قرمز ) . این تغییر در الگوی مانتو و شنل باید یکسان باشد .قد الگوی مانتو را به اندازه ی دلخواه بلند کنید .نقاط موازنه ی حلقه آستین در جلو و پشت را حتما روی الگو علامت گذاری کنید ( خطوط زرد ) .با این الگو یک مانتوی بدون آستین بدوزید تنها قسمت خط سرشانه ی جلو و پشت را به هم وصل نکنید .

الگوی شنل زمستانی زنانه

   برای تهیه ی الگوی شنل ابتدا از نقطه ی موازنه ی جلو و پشتِ آستین خطی عمود بر خط مچ رسم کنید ( خطوط سبز ) .خطوط سبز را قیچی کنید .در الگوی پشت هم از نقطه ی موازنه خطی عمود بر خط باسن رسم کنید ( خط سبز ) و خط سبز را قیچی کنید .(اموزش دوخت شنل ساده)الگوی پشت و الگوی آستین را طوری کنار هم قرار بدهید که نقاط موازنه ی حلقه آستین آن ها دقیقا در یک راستا و روبروی همدیگر قرار بگیرند ( خط زرد ) .در مرحله ی بعد قد الگوی پشت را دقیقا هم اندازه ی قد مانتویی که قبلا دوختید بلند کنید و بعد قد آستین را هم به اندازه ی قد الگوی پشت بلند کنید .

الگوی شنل زمستانی

   خط باسنِ الگوی پشت را طوری امتداد بدهید که این خط روی الگوی آستین هم کشیده شود ( خط آبی ) .(الگو مانتو شنل دار)الگوی پشت را از نقطه ی موازنه ی حلقه آستین تا خط باسن به اندازه ی ۳ الی ۵ سانت اوزمان بدهید ( خط بنفش ) .الگوی آستین را از نقطه ی موازنه ی پشت تا خط آبی به اندازه ی ۳ الی ۵ سانت اوزمان بدهید ( خط بنفش ) . مقدار اوزمان در الگوی پشت و موازنه ی پشت آستین باید با هم برابر باشند و هر چه مقدار اوزمان بیشتر باشد شنل شما گشاد تر میشود .الگوی آستین را از نقطه ی موازنه ی جلو تا خط آبی به اندازه ی ۳ سانت اوزمان بدهید ( خط صورتی ) .

الگو شنل زمستانی زنانه

   در مرحله ی بعد خطوط بنفش و صورتی را تا پایین قد شنل امتداد بدهید .دقت کنید که طولِ خطوط بنفش و صورتی که همادن خطوط اوزمان هستند باید با طولِ خطوط سبزِ کنارشون یعنی خط اصلی که بهش اوزمان دادید برابر باشند و برای یکی کردنِ قدِ این خطوط لازم است از پایین خطوط اوزمان مقداری را کم کنیم ( خطوط زرد ) .الگوی شنل شما تکمیل شد .

نظر کاربران


نظری ثبت نشده است، شما اولین نفری باشید که نظر خود را ثبت می کنید

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.