۰۲۶-۳۲۵۰۵۲۰۵ کرج / ۶۶۵۶۵۹۵۰-۰۲۱ تهران

۰۲۶-۳۲۵۰۵۲۰۵ کرج / ۰۲۱۶۶۵۶۵۹۵۰ تهران

الگوی اماده لباس مجلسی

الگوی اماده لباس مجلسی

در مقاله ی الگوی اماده لباس مجلسی آموزش رسم الگوی بلوز و دامن مجلسی را شرح می دهیم.  در مدل های آستین حلقه ای ابتدا باید حلقه آستین هم از سمت سرشانه و هم از قسمت زیر حلقه گشاد شود .(الگوی لباس مجلسی بلند)

 

الگوی اماده لباس مجلسی

برای آموزش خیاطی اینجا کلیک کنید

برای آموزش طراحی لباس اینجا کلیک کنید

شماره تلفن : ۶۶۵۶۵۹۴۰-۰۲۱

   در این مدل زیر حلقه ۱ سانت و سرشانه ۲ الی ۳ سانت گشاد میشود . مرحله ی بعدی کشیدن طرحِ یقه است . یقه ی این مدل گردِ ساده  است که برای طراحی آن ۱ الی ۲ سانت از گوشه ی گردن داخل شده ۱۰ الی ۱۵ سانت ( دلخواه ) از خط وسط جلو پایین آمده و طرح یقه را میزنیم .

الگوی اماده لباس مجلسی

   وقتی میخواهیم طرح یقه را بزنیم یک سانتِ ابتدای یقه ( خط آبی )  باید با خطِ وسط الگو عمود باشد تا وسط یقه زیبا تر شود و انحنا نداشته باشد . اگر یقه در قسمت وسط جلو بیشتر از ۵ سانت باز شده باشد حتما لازم است که برای یقه لقی بگیریم تا قسمت یقه بالاتر از سطح بدن نباشد و کامل روی بدن بشیند . مقدار لقی در یقه هایی که زیاد باز نیستند ۶ میل و در یقه های باز تا ۱٫۵ سانت هست و برای افرادی که یقه ی لباسشان خیلی باز است (بازی یقه تا خط کمر باشد )  و سینه های بزرگی دارند مقدار لقی یقه میتواند تا ۲ سانت هم باشد .(پیراهن مجلسی زنانه)در مرحله ی بعد لقی یقه را میبندیم ( در این مدل ۱ سانت ) و آن را به پنس سینه منتقل میکنیم و بعد از بستنِ لقی طرح یقه را دوباره اصلاح میکنیم .

الگوی اماده لباس مجلسی

الگوی آماده لباس مجلسی

   در مرحله ی بعد خط کمر را قیچی میکنیم و پنس سرشانه را تبدیل به برش عصایی تا خط کمر میکنیم .(الگوی لباس مجلسی کوتاه زنانه)دقت کنید که حتما قسمت موازنه ی سینه را کمی گرد کنید تا دوخت آن زیباتر شود.

الگوی اماده لباس مجلسی

   در مرحله ی بعدی برای شکل دادن به پایین لباس دو راه وجود دارد یا قبل از برش خط کمر طرح هلال پایین لباس را بزنید ( اول باید قرینه ی قسمت پایین لباس را بکشید و بعد طرحش را بزنید ) یا میتوانید همه ی مراحل را برید و در نهایت طرح پایین لباس را در آخرین مرحله بزنید که کمی مشکل تر از روش اول است .

الگو آماده لباس مجلسی

   الگو را از خط کمر قیچی می کنید پنس جلو بسته میشود و پایین لباس اوزمان میخورد . در الگوی پشت هم دقیقا همین کار را انجام میدهیم یعنی الگوی پشت هم از خط کمر برش میخورد پنس آن بسته میشود و پایینش اوزمان میخورد.بعد پهلوی جلو و پشت الگو را به هم میچسبانیم که در اینصورت باز بین پهلوی جلو و پشتِ الگو به طور طبیعی اوزمان میخورد .الگوی اماده لباس مجلسی الگوی اماده لباس مجلسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.
صفحه اصلی
دوره آموزش طراحی لباس