۰۲۶-۳۲۵۰۵۲۰۵ کرج / ۶۶۵۶۵۹۵۰-۰۲۱ تهران

۰۲۶-۳۲۵۰۵۲۰۵ کرج / ۰۲۱۶۶۵۶۵۹۵۰ تهران

یقه انگلیسی سرخود

آموزش یقه انگلیسی سرخود

با آموزش یقه انگلیسی سرخود در خدمتتون هستیم. این آموزش به روش مولر و توسط آکادمی پارس تدوین شده است. امیدواریم از این آموزش لذت ببرید. بعد از رسم الگو و بعد از انتقال پنس سرشانه به شکل برش یا پنس فرانسوی یا هر برش مورد علاقه خودتان، به بخش طراحی یقه می رسیم که برای طراحی یقه لقی اولیه را اعمال می کنیم به این ترتیب که روی خط سر شانه7 میلیمتر لقی می گیریم، روی یقه اولیه هم 1 سانتیمتر لقی اعمال می کنیم.

برای این مدل لباس جای دگمه می خواهیم که از ابتدای جلوی لباس 1.5 تا 3 سانتی متر خارج می شویم و تا انتهای قد لباس ادامه می دهیم، نقطه شکست یقه را روی دکمه خور مشخص می کنیم که این بازی یقه است، هر جایی که می خواهیم یقه انگلیسی از آن قسمت باز باشد و دکمه خور باشد تا انتها ادامه می دهیم.
آموزش یقه انگلیسی
نکته : روی این مدل یقه بعد از بسته شدن 2 تا 3 سانتی متر یقه کیپ تر می شود، پس اگر می خواهید بازی یقه داشته باشید آن عددی که مورد علاقه خودتان است را 2 تا 3 سانتی متر پایین تر در نظر بگیرید. بعد به خط سرشانه رفته از نقطه c خط را امتداد می دهیم 2 سانتیمتر خارج شده و نقطه a را به ما می دهد، از نقطه c ، 2 سانتیمتر داخل سرشانه می شویم که نقطه b را به ما می دهد.

آموزش یقه انگلیسی سرخود به روش مولر

بعد از این مرحله روی الگوی پشت از ابتدای یقه روی سرشانه 2 سانتی متر داخل می کشیم و از ابتدای یقه روی CB هم 2 سانتی متر پایین می آییم و این هلال را به هم وصل می کنیم(هلال پشت را که با متر ایستاده اندازه گرفته ایم) اندازه بدست آمده را روی خط شکست از نقطه a بالا می رویم و همین عدد را از نقطه b بالا می رویم که نقاط d و c را به ما می دهد که فاصله نقطه d و c باید 4 سانتی متر باشد.

الگوی یقه انگلیسی سرخود

از نقطه c برای پشت یقه می توانیم هر مقداری که بخواهیم خارج شویم که بین 8 تا 11 سانتیمتر می تواند متغیر باشد که بستگی به سلیقه شما و مدلی که برای پشت در نظر گرفته اید دارد که در انتها هر عددی را که انتخاب کرده ایم نقطه f را به ما می دهد. برای طراحی یقه انگلیسی از نقطه f به شکل زاویه دار پایین می آییم و به صورت دال به شکست یقه وصل می کنیم که بهتر است این قسمتی که وصل می کنیم به شکست یقه یک مقدار پایین تر از نقطه 31 باشد.

فیلم آموزش یقه انگلیسی سرخود

برای طراحی یقه هم می توانیم از شکل هلالی و هم از شکل زاویه دار استفاده کنیم. برای طراحی سجاف از نقطه b روی خط سرشانه 3 تا 5 سانتی متر داخل می شویم از پایین کار هم از خط CF هم 3 تا 5 سانتی متر داخل می شویم و این دو نقطه را با خط کش به هم وصل میکنیم و روی کاغذ کپی بر می داریم و کنار می گذاریم. الگوی ما برای روی پارچه انداختن و برش آماده است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.
صفحه اصلی
دوره آموزش طراحی لباس