۰۲۶-۳۲۵۰۵۲۰۵ کرج / ۶۶۵۶۵۹۵۰-۰۲۱ تهران

۰۲۶-۳۲۵۰۵۲۰۵ کرج / ۰۲۱۶۶۵۶۵۹۵۰ تهران

آموزش یقه انگلیسی جدا

آموزش یقه انگلیسی جدا

با آموزش یقه انگلیسی جدا در خدمتتون هستیم. این آموزش توسط تیم تولید محتوای آکادمی پارس تهیه و تدوین شده است. بعد از رسم الگو و بعد از انتقال پنس سرشانه به شکل برش یا پنس فرانسوی یا هر برش مورد علاقه خودتان، به بخش طراحی یقه می رسیم که برای طراحی یقه لقی اولیه را اعمال می کنیم به این ترتیب که روی خط سر شانه7 میلیمتر لقی می گیریم، روی یقه اولیه هم 1 سانتیمتر لقی اعمال می کنیم. برای این مدل لباس جای دگمه می خواهیم که از ابتدای جلوی لباس 1.5 تا 3 سانتی متر خارج می شویم و تا انتهای قد لباس ادامه می دهیم، نقطه شکست یقه را روی دکمه خور مشخص می کنیم که این بازی یقه است، هر جایی که می خواهیم یقه انگلیسی از آن قسمت باز باشد و دکمه خور باشد تا انتها ادامه می دهیم.

الگوی یقه انگلیسی جدا

نکته : روی این مدل یقه بعد از بسته شدن 2 تا 3 سانتی متر یقه کیپ تر می شود، پس اگر می خواهید بازی یقه داشته باشید آن عددی که مورد علاقه خودتان است را 2 تا 3 سانتی متر پایین تر در نظر بگیرید. بعد به خط سرشانه رفته از نقطه c خط را امتداد می دهیم 2 سانتیمتر خارج شده و نقطه a را به ما می دهد، از نقطه c ، 2 سانتیمتر داخل سرشانه می شویم که نقطه b را به ما می دهد.
آموزش یقه انگلیسی جدا
بعد از این مرحله روی الگوی پشت از ابتدای یقه روی سرشانه 2 سانتی متر داخل می کشیم و از ابتدای یقه روی CB هم 2 سانتی متر پایین می آییم و این هلال را به هم وصل می کنیم(هلال پشت را که با متر ایستاده اندازه گرفته ایم) اندازه بدست آمده را روی خط شکست از نقطه a بالا می رویم و همین عدد را از نقطه b بالا می رویم که نقاط d و c را به ما می دهد که فاصله نقطه d و c باید 4 سانتی متر باشد.

فیلم آموزشی یقه انگلیسی جدا

از نقطه c برای پشت یقه می توانیم هر مقداری که بخواهیم خارج شویم که بین 8 تا 11 سانتیمتر می تواند متغیر باشد که بستگی به سلیقه شما و مدلی که برای پشت در نظر گرفته اید دارد که در انتها هر عددی را که انتخاب کرده ایم نقطه f را به ما می دهد. برای طراحی یقه انگلیسی از نقطه f به شکل زاویه دار پایین می آییم و به صورت دال به شکست یقه وصل می کنیم که بهتر است این قسمتی که وصل می کنیم به شکست یقه یک مقدار پایین تر از نقطه 31 باشد.

فیلم آموزش دوخت یقه انگلیسی جدا

برای طراحی یقه هم می توانیم از شکل هلالی و هم از شکل زاویه دار استفاده کنیم. بعد از طراحی یقه از نقطه b، 6 تا 8 سانتی متر پایین می آییم و آن نقطه را به دال یقه وصل می کنیم و با قیچی این قسمت از الگو را از الگو پایه جدا می کنیم و در قسمت برش این تکه را روی پارچه جدا گانه برش می زنیم.برای طراحی سجاف از نقطه b روی خط سرشانه 3 تا 5 سانتی متر داخل می شویم از پایین کار هم از خط CF هم 3 تا 5 سانتی متر داخل می شویم و این دو نقطه را با خط کش به هم وصل میکنیم و روی کاغذ کپی بر می داریم و کنار می گذاریم. الگوی ما برای روی پارچه انداختن و برش آماده است .

برای خرید الگوی آماده مانتو شلوار یقه انگلیسی و کت و شلوار یقه انگلیسی دو دکمه کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.
صفحه اصلی
دوره آموزش طراحی لباس