۰۲۶-۳۲۵۰۵۲۰۵ کرج / ۶۶۵۶۵۹۵۰-۰۲۱ تهران

۰۲۶-۳۲۵۰۵۲۰۵ کرج / ۰۲۱۶۶۵۶۵۹۵۰ تهران

آموزش یقه آمریکایی

آموزش یقه آمریکایی

در این پست آموزش یقه آمریکایی را برایتان آماده کرده ایم. این مدل یقه برای پارچه های ضخیم تر استفاده می شود ، هرچه یقه آمریکایی باریک و بلند باشد برای افرادی که می خواهند خود را لاغر تر نشان دهند و هرچقدر پهن و کوتاه باشد برای افرادی که می خواهند خود را پر تر نشان دهند مناسب می باشند.

آموزش یقه آمریکایی

بعد از رسم الگو و بعد از انتقال پنس سرشانه به شکل برش یا پنس فرانسوی یا هر برش مورد علاقه خودتان، به بخش طراحی یقه می رسیم که برای طراحی یقه لقی اولیه را اعمال می کنیم، به این ترتیب که روی خط سر شانه7 میلیمتر لقی می گیریم، روی یقه اولیه هم 1 سانتیمتر لقی اعمال می کنیم. برای این مدل لباس دگمه خور می خواهیم که از ابتدای یقه روی خط CF 1.5 تا 3 سانتی متر خارج می شویم و تا انتهای قد لباس ادامه می دهیم، نقطه شکست یقه را روی دکمه خور مشخص می کنیم که این بازی یقه است، هر جایی که می خواهیم یقه آرشال از آن قسمت باز باشد و از آنجا ابتدای دکمه خور تا انتها ادامه می دهیم.

آموزش یقه آمریکایی بلند

نکته : روی این مدل یقه بعد از بسته شدن 2 تا 3 سانتی متر یقه کیپ تر می شود، پس اگر می خواهید بازی یقه داشته باشید آن عددی که مورد علاقه خودتان است را 2 تا 3 سانتی متر پایین تر در نظر بگیرید . بعد به خط سرشانه رفته از نقطه c خط را امتداد می دهیم 2 سانتیمتر خارج شده و نقطه a را به ما می دهد، از نقطه c ، 2 سانتیمتر داخل سرشانه می شویم که نقطه b را به ما می دهد.

آموزش یقه جدا

بعد از این مرحله روی الگوی پشت از ابتدای یقه روی سرشانه 2 سانتی متر داخل می کشیم و از ابتدای یقه روی CB هم 2 سانتی متر پایین می آییم و این هلال را به هم وصل می کنیم(هلال پشت را که با متر ایستاده اندازه گرفته ایم) اندازه بدست آمده را روی خط شکست از نقطه a بالا می رویم و همین عدد را از نقطه b بالا می رویم که نقاط d و c را به ما می دهد که فاصله نقطه d و c باید 4 سانتی متر باشد.

از نقطه c برای پشت یقه می توانیم هر مقداری که بخواهیم خارج شویم که بین 8 تا 11 سانتی متر می تواند متغیر باشد که بستگی به سلیقه شما و مدلی که برای پشت یقه در نظر گرفته اید دارد که در انتها هر عددی را که انتخاب کرده ایم نقطه f را به ما می دهد. برای طراحی یقه آمریکایی از نقطه f به شکل زاویه دار خارج می شویم و بعد به نقطه شکست وصل می کنیم که این طراحی می تواند باریک و بلند، و یا پهن و کوتاه باشد.

برای طراحی سجاف از نقطه b روی خط سرشانه 3 تا 5 سانتی متر داخل می شویم از پایین کار هم از خط CF هم 3 تا 5 سانتی متر داخل می شویم و این دو نقطه را با خط کش به هم وصل میکنیم و روی کاغذ کپی بر می داریم و کنار می گذاریم. الگوی ما برای روی پارچه انداختن و برش آماده است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.
صفحه اصلی
دوره آموزش طراحی لباس