امور مالی
آموزش دوخت پیراهن زنانه ساده

آموزش دوخت پیراهن زنانه ساده

 

آموزش دوخت پیراهن زنانه ساده

   در این مقاله میخواهیم آموزش دوخت پیراهن زنانه ساده (آموزش خیاطی بدون الگو ) را داشته باشیم با آکادمی پارس همراه باشید. پس از خواندن این مقاله میتوانید به راحتی و بدون الگو یک پیراهن بلند (آموزش دوخت پیراهن مردانه ) بدوزید.

برای آموزش خیاطی اینجا کلیک کنید

برای آموزش طراحی لباس اینجا کلیک کنید

شماره تلفن : ۶۶۵۶۵۹۴۰-۰۲۱

وسایلی که برای این کار مورد نیاز است:

-دومتر و نیم یا دو متر و هفتاد سانتی متر پارچه

-سوزن ته گرد

-قیچی

-تیشرت

– متر

آموزش دوخت پیراهن زنانه ساده

   برای شروع ابتدا از کنار گردن تا هر میزان بلندی دلخواه خود را با متر اندازه بگیرید، و بلندی پیراهن را به دست آورید.پارچه را یک بار از وسط تا  کنید تا دولای بسته داشته باشیم و یک بار دیگر از وسط تا میزنیم تا به چهارلای بسته تبدیل شود.تیشرتی که میخواهید برای این کار استفاده کنید را از وسط تا بزنید و روی پارچه قرار دهید. طوریکه قسمت جلوی تیشرت روی چهارلای بسته ی پارچه قرار بگیرد.

   حالا میتوانید با کمک تیشرتی که روی پارچه گذاشته اید آن را برش بزنید . با تا زدن آستین تیشرت ،حلقه آستین روی پارچه را مشخص میکنید و آن قسمت  را هم برش میزنید.

آموزش دوخت پیراهن زنانه

    مقدار اضافی پارچه برای آستین و سجاف یقه مورد نیاز است . پارچه باقی مانده را به صورت دولای بسته تا کنید و آستین را مطابق شکل روی پارچه قرار دهید.به وسیله ی سوزن ته گرد می توانید حلقه آستین را روی پارچه تعیین کنید . سپس با صابون خیاطی حلقه آستین را علامت بزنید .حالا میتوانید آستین پیراهن را ببرید.

   

برای سجاف یقه، پیراهن را که برش زده اید از وسط تا کنید و قسمت یقه ی آن را روی پارچه ی باقی مانده که به صورت دولای بسته تا کرده اید بگذارید . سپس سجاف را به اندازه ی دور یقه و مقداری از سرشانه ببرید.

   

حالا سجاف ها را به یقه با سوزن ته گرد وصل کنید. و با چرخ خیاطی قسمت دور یقه به جز سرشانه  را به سجاف بدوزید .پس از این کار سرشانه ها را بهم وصل کنید.

آموزش دوخت پیراهن

   در  این مرحله ی نوبت وصل کردن آستین به پیراهن است . ابتدا حلقه آستین و سپس کناره های آستین و دوطرف پیراهن که در امتداد آستین است را با سوزن ته گرد بهم وصل کنید.با چرخ خیاطی ابتدا حلقه آستین را به پیراهن بدوزید و سپس دو طرف آستین  و در ادامه دو طرف پیراهن را بهم وصل کنید.

سپس سر آستین را به اندازه ی دلخواه به داخل تا کنید و بدوزید.

موشن آموزش خیاطی

دوخت لباس زنانه

 

نظر کاربران


نظری ثبت نشده است، شما اولین نفری باشید که نظر خود را ثبت می کنید

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.