امور مالی
آموزش خیاطی آسان

آموزش خیاطی آسان

 

آموزش خیاطی آسان

با آموزش خیاطی آسان از آکادمی پارس خدمت شما هنردوستان عزیز هستیم. خانوم های عزیزی که دوست دارید خیلی راحت و در عرض چند دقیقه یک لباس شیک برای خودتون یا عزیزانتون آماده کنید با آموزش خیاطی آسان همراه ما باشید. فقط در ده دقیقه یک لباس شیک و خیلی آسون وبدون زحمت برای خودتون تهیه کنید.

آموزش خیاطی آسان

آموزش خیاطی آسان

پانچو

پانچولباسی است که بدون الگو تهیه می شود که درعین بدون الگو بودن و سادگی بسیار لباس شیک و امروزی ای می باشد. در این پست آموزش دوخت یک پانچو بسیار زیبا و مد روز را یاد میگیرید امیدوارم استفاده کنید و لذت ببرید .

خیاطی آسان

برای این پانچو ساده و زیبا بهتره از پارچه هایی که لخت هستند استفاده بشه تا قشنگ تر دربیاد. پارچه مورد نظرتون رو به صورت دولا روی یک سطح صاف پهن کنید. برای اینکه بدونید عرض پارچه دولاتون باید چقدر باشه اینطوری حساب کنید :  اندازه سرشانه راست تا سرشانه چپ شخص بعلاوه ۲۰ سانت از هر دو سمت. مثلا، اگر اندازه سرشانه چپ تا سرشانه راست شخص مساوی با ۵۰ باشد به این ترتیب حساب می کنیم که دو عدد ۲۰ سانت برای هر سمت سرشانه که می شود۴۰ حال این ۴۰ را با ۵۰ جمع می کنیم ۵۰+۴۰  بنا بر این عرض پارچه شما ۹۰سانت می شود.

 بلندی لباس نیز بستگی به سلیقه و دلخواه شخص مورد نظر دارد ولی حد معمولی و استاندارد برای این لباس یک متر و ۲۰ سانت می باشد.

آموزش خیاطی آسان

آموزش خیاطی آسان

در مرحله بعد برای قسمت یقه لباس  یه نیم دایره به قطر ۱۰ سانت بکشید و  برش بزنید البته این مقدار ۱۰ سانت رو برای پارچه های کشی استفاده می کنیم اگه  از پارچه  های غیر کشی استفاده میکنید  مقدار قطر نیم دایرتون رو باید بالای۱۲سانت بگیرید و رسم کنید.

آموزش خیاطی آسان

آموزش خیاطی آسان

حالا یکی از لباس های کشیتون رو که مناسب هیکلتون هست رو روی پارچه بندازید و خطای پهلو رو از روی خطوط پهلو لباس کشی کپی کنید.

آموزش خیاطی آسان

حالا این خطوط پهلو رو که مشخص کردین رو دقیقا از روی خطوط با چرخ بدوزید. توجه کنید یک راهه دیگه هم برای مشخص کردن خطوط پهلو هم وجود داره به این صورت که بعد از خالی کردن یقه پارچه را از قسمت یقه بپوشید و در روی بدنتون با سوزن کاری پهلوهارو مشخص کنید . این کار برای خانم های باردار و خانم هایی که شکم بزرگی دارند خیلی خوبه.

آموزش خیاطی آسان

آموزش خیاطی آسان



خب بعد از اینکه پهلوهارو دوخت زدید و لبه های لباس یعنی لبه یقه ولبه پایین رو یا سردوز کنید یا ۱سانت به داخل تا کنید ویه دوخت برید البته با زانفیکس هم میتونید لبه هارو فیکس کنید. کار تمومه  و آماده استفاده است . میتونید با استفاده از دکمه های رنگی و تزئینی یا با سنگ های تزئینی یقه لباستون رو تزئین کنید وبعد بپوشید و لذت ببرید.
 

آموزش خیاطی آسان

آموزش خیاطی آسان

نویسنده: سحرکازانی

شما با شرکت در دوره الگوسازی و دوخت آکادمی پارس میتوانید به یک خیاط و دوزنده حرفه ای تبدیل شوید .

مطالب را با دوستانتان به اشتراک بگزارید.

 

نظر کاربران


نظری ثبت نشده است، شما اولین نفری باشید که نظر خود را ثبت می کنید

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.